Pushtetaret shqiptar po heshtin edhe pse Kosova po kolonizohet ekonomikisht dhe me popullate sllave

15. 09. 2020
Kosova po kolonizohet para syve tane, para syve te pushtetareve shqiptar, para syve te Botes, Europes dhe para syve te Amerikes me kolon serb, kriminel te ardhur nga zonat e luftes prej Kroacise, prej Bosnje e Hercegovines, te cilet kane ikur nga krimet qe i kane bere popullates se atyre zonave ne Kroaci e ne Bosnje e ne Kosove, tani duke ngulur rrenje krimi edhe me kolonizimin e tokave tona permes koloneve kriminel serb.
Ne anen tjeter keta kolon e kriminel, te cilet kane bere krime e vrasje se bashku me vendasit tane serb te kesaj ane, nuk i lejojne qe dy dekada me radhe fqinjet e vete shqiptar te lagjes ne Kroin e Vitakut perballe lagjes se re per Kolonet ne fjale, “Kodra e Diellit” te kthehen e te sistemohen ne shtepite e veta, te cilat ua kane rrenuar e shkaterruar kriminelet ne fjale, sikur te mos kishte shtet Kosova dhe pushtetar shqiptar pos Rakiqeviqit, i cili po tallet me shtetin dhe me pushtetaret shqipfoles ne balle te shtetit te Kosoves.
Tani radhene e ka delegacioni serb te shtroi edhe kerkesa tjera ne bisedime mes delegacionit te Kosoves dhe pales ndermjetesuese ne Bruksel dhe si po duket, pos kerkeses se Asociacionit te komunave me shumice serbe, pos kerkeses per statusin e Trepçes, me siguri mund te dal edhe kerkesa qmendurake serbe per ta “pushkatuar delegacionin e Kosoves”, si kusht qe te vazhdoi dialogun Serbia me kerkesat e veta te pandalshme kriminale e antinjerezore, ne dem te Kosoves dhe popullates se saje!
Ja se çfare pushtetar kemi, ja kush e mbrone Kosoven dhe kufijte e saje, ja kush i mbrone interesat kombtare te poopullit shqiptar para miqeve tane e para pushtuseve greko-sllav! Më mire mos kofshin! I juaj, mësuesi Isë
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje