Lajmrim, per ata qe nuk jane te knaqur me vetveten!

Te gjithe ata qe nuk jane te kenaqur me emrat e mbiemrat e vete, me perkatesine kombtare e fetare qe u takojne, me perkatesine politike dhe vendin ku jetojne, i kane mundesite te lajmrohen tek Janullatosi ne Shqiperi, Papafranqesku ne Vatikan, Dorgut Ozall ne Stamboll, Shefqet Krasniqi ne Kosove, qe t`i nderrojne emrat e mbiemrat e vete, perkatesine fetare dhe vendin ku jetojne, sipas deshires qe e kane, nga emra e mbiemra krishten ne ata musliman, nga emra e mbiemra musliman ne ata krishten , nga emra e mbiemra katolik ne ortodoks, nga ortodoks ne katolik dhe nga katoliko-ortodoks ne musliman e anasjelltas, te nderrojne fe e te konvertohen nga krishten ne musliman dhe anasjelltas. Nga shqiptar ne grek, ne shka, ne maqedon, malazez, turq dhe ne italjan e çka ua done deshira edhe per ndrrim vendi nese deshirojne. Poashtu vlene edhe per ata qe nuk jane te knaqur me partine politike te ciles i takojne, te lajmrohen tek Hashim Thaçi e Lulzim Basha i PD-s, Edvin Rama i PS-s, Isa Mustafa i LDK-s, Pacolli i AKR-s, tek Haradinaj i AAK-s dhe Ali Ahmeti i BDI-s. Kete mundesi na ka ofruar demokracia dhe civilizimi europian, edhe pse vleren e emrit dhe mbiemrit, vleren e perkatesise kombetare e fetare te personit dhe vleren e vendit , ia rrite apo ia ule vepra e vete e secilit person, e jo ndrrimi i emrit, kombit, fese, politikes dhe vendit.
Lexusi im i dashur, ndash nderro e ndash mos nderro emer e mbiemer, perkatesi fetare, kombetare e politike dhe ndash nderro vend, nuk ta rrisin e nuk ta ulin cilesine e vepres tende qe e manifeston gjate jetes, perpos vetevetja. I juaj, mesuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje