Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Fuqia e vetëdijës mbi apo nën nivelin mesatar, pasqyrohet në organizimin e proceseve të ndryshme jetësore

23. 02. 2024 Vetëdija është njëri ndër elementet kryesor të zhvillimit personal, profesional, familjar, kolektiv, shoqëror e kombtar, sepse pa vetëdije të duhur nuk mund ta ndryshojmë vetën dhe jetën. Vetëdija si process psikik…

Na mësuan pak apo aspak ti zotrojmë emocionet tona

19. 02. 2024 Ata që i zotrojnë emocionet dhe i udhëheqin ato për të mirën e tyre përsonale, profesionale, familjare, shoqërore, institucionale e kombtare, i kanë në duarë të e veta frejtë e jetës, pa të cilët nuk ka jetë…

Lexusëve ua ndriqon mendjen libri

15. 02. 2024 Libri që nuk ua ndriqon mendjen, nuk ua mbush zemren dhe nuk ua forcon shpirtin, vullnetin, guximin, dëshirën e dashurin për atëdheun, lirinë, kulturën, diturinë dhe edukatën lexusëve të vetë, nuk është libër,…

Ata që nuk e kontrollojnë sa e si duhet botën e brendëshme përsonale, nuk kanë dobi të mjaftushme nga kjo botë

14. 02. 2024 Të mos e kontrollosh dhe të mos e korigjosh sipas nevojës procesin e përceptimeve, mendimeve, bindjeve, besimeve, pikëpamjeve, emocioneve, motivacionit dhe sjelljeve tua, është e vështirë t'i korrish frytet e mira të…

Vetedija dhe nderdija sllavo- greko ortodokse është ndërtuar mbi pushtimin e nenshtrimin e popujve

08. 02. 2014- ripostim Kjo vetij sllavo- greko-ortodokse gjithnjë e më shume po perhapet si ideologji pushtuese, përmes akademikëve nëpër institucione të ndryshme ku punojnë ata, klerikëve fetar përmes kshave ortodokse dhe politikanëve…

Janë parimore apo jo sjelljet e Europës, ambasadorëve të KUINTIT dhe SHBA-s në raport me Kosovën dhe Serbinë

07. 02. 2024 “Është e pamundur të thyejmë ligjin. Ne vetëm mund të thyhemi përballë ligjit” ose përballë parimeve njerëzore. “Realiteti objektiv është i përbër nga parime që e drejtojnë rritjen dhe lumturinë njerëzor…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.