Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Si po duket politika e shqiptarëve po ecën në të njëjtin binar, ku po ecin edhe pushtuesit tanë sllavo-grek

16. 05. 2015- ripostim Politikanët, disa prej avokatëve, gjykatësve, prokurorëve, disa prej intelektualeve, shumica e gazetareve e analistëve politik dhe klerikëve fetar, po ecin në të njëjtin drejtim me pushtuesit tanë sllavo-grekë,…

Arsimi ynë kombtar është kapur e ngulfatë nga politika dhe militantët e vërbuar të saj

15. 05. 2021-ripostim Katër dekada i kalova në arsim dhe për qudi në të gjitha dekadat, ministria e arsimit, drejtoritë komunale të arsimit, drejtoritë e shkollave, qerdhet e entet parashkollore kanë qenë të mbuluara me miltantë…

Shprehitë e shkathtësitë që i posedojmë janë jo gjitha të mira

13. 05 2017, ripostim Shprehitë e shkathtësitë janë produkt i mendimeve, bindjeve, besimeve e pikëpamjeve tona apo të dikuj tjetër që i kemi pranuar nga ta, si të vërteta dhe veprojmë sipas përmbajtjes së tyre gjatë jetës.…

Arsimit tone po i mungon qasja serioze dhe profesionale e reformimit

5. o5. 2017- Ripostim Segmentet bazë të arsimit tonë kombetar nuk mbetën pa u trazuar gjatë këtyre dy dekadave, në përpjekje për të bërë ndryshime apo reformë në organizimin e procesit edukativ-mësimor, nëpër të gjitha…

Kush pajtohet e kush jo me sakatosjen e Kosovës që po e dëshiron kaq shumë Serbia

09. 05. 2023 Presidente Vjosa Osmani, Kryeministër Albin Kurti, Kryeparlamentar Konjufca dhe antarë të palës dialoguse me Serbinë, mos lejoni me asnjë kusht, me asnjë presion të brendshëm e as të jashtëm ndërkombëtar dhe me…

Kompromis apo kompromentim përjetuam gjatë dialogut Kosovë Serbi

7. o5. 2020- ripostim Kompromisi ka të bëj me realizimin e të drejtave të barabarta mes palëve në dialog dhe realizimin e kërkesave që vërtetë u takojnë palëve. Kompromentimi ka të bëjë, kurë pala kërkon ndaj palës tjetër…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.