Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Nga ngarkesat fizike tek ato mendor, njeriut i është dashtë kohë për ndryshime, që të jetoi më denjësisht

30. 03. 2024 “Kujfitë e diturisë dhe edukates nuk janë apsolut por relativ. Secili i ka kufijtë e këndvështrimit të tij, si kufij të botës”, thoshte dikurë filozofi gjerman Arthur Schopenhauer. Njerëzimi për një kohë të…

Veprat e liga na turpërojnë para tjerëve e para Zotit, të mirat na bëjnë krenar e të lumtur

25. 03. 2024 Me qenë i lumtur e kranar gjatë jetës, me asnjë kusht nuk duhet lejuar vetit avanturat e mbushura përplot vepra të liga, që u shkaktojnë dëme e shqetësime tjerëve. Vepra të liga i ka kualifikuar bota njerëzore gënjeshtrat…

Të zgjedhurit nga vota e popullit, i bëjnë nderë vetit të manifestojnë sjellje të mira në Parlament

24. 03. 2024 Nëse i marrim shembull sjelljet e disa deputetëve që po i bëjnë në parlamentin e Kosovës, as përsëafërmi nuk i plotësojnë kriteret, që i posedon një përsonalitet i sjellshëm, i kulturuar, i respektushëm, i dijshëm,…

Njeriut nuk i kanë hije sjelljet e bishave të egra të pyllit, pos sjelljeve njerëzore

23. 03. 2024 Njeriu për nga natyra nuk është bishë e egër, kafshë, shpezë, zvarranik e as insekt. Pasi nuk qenka si i tillë, nuk i shkojnë natyrës së tij, as sjelljet e këtyre gjallesave që nuk i përngjajnë qenjes së arsyeshme…

Po i drejtohem me këto pyetje popullit tim shqiptar të cilit i ka humb fija dhe lamshi, që 2000 vite me radhë

20. 03. 2024 Kemi bërë lum apo mjerë o populli im, në kohën e pushtimit të përgjakshëm nga Perandoria latino-romake e nga Perandoria greko-bizantine, për 13 shekuj me radhë pushtim, poshtrim, përqarje e nënshtrim mbi baza fetare,…

Çfarë po ndodh në lagjen Dielli të Zveqanit , ndërtuar pa lejën e pushtetit qendror në veriun e Kosovës

18. 03. 2024 Mos po ndodh kolonizimi i asaj lagje me kolon qetnik e terrorist serb, të ardhur nga viset e ndryshme të ish serbo-Jugosllavisë, apo po na vijnë vëllëzërit serb partizan të Lumir Abdigjikut, Memli Krasniqit, Ramush Haradinajt,…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.