Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Mosmirënjohësit, arrogantët, gënjeshtarët, egoistët dhe amoralët janë të rrezikshëm për shoqërinë

22. 07. 2023 Atyre që u mungon ndjenja e mirënjohjes ndaj kontributit të tjerëve, mes të cilëve jetojnë e gjallerojnë, atyre që u mungon ndjenja e faljes, tolerancës, mirëkuptimit dhe ndjenja e kontributëdhënjes për vetëvetën,…

E dënojm vetën me mashtrime, nëse mbështetemi në këndvështrime iluzore për të vërtetën

21. 07. 2021- ripostim Ata që mendojnë, binden, besojnë e formojnë pikepamje dhe veprojnë duke u mbeshtetur mbi kendveshtrimin simpatik, antipatik, mbi kënvështrimin e interesit përsonal, karierist, familjar, miqësor, partiak e…

Mos e bëj atë që të poshtron e nënshtron për lëverditë tua të ulta!

18. 07. 2021-ripostim Ata që jemi sot, të mirë apo të kqij qofshim, është pasojë e marrjes së vëndimëve dje. Ato vendime që i marrim sotë, do të jemi pasoj e tyre nesër. Ky parim vlenë njëjtë si për individin, si për…

Është mjerim, smirëzi dhe paftyrësi të flasish në emër të Kosovës duke u fshehur prapa miqësisë ndërkombtare Euro-Aamerikane

16. 07. 2023 Duhet të jesh njeri i formur, i edukuar, i karaktershëmm, human, kombtar dhe i njerzishëm, që ta dallosh natyrën e pushtetit të zankonshëm e të vërtetë nga natyra e pushteti të jashtzakonshëm, të panjerzishëm dhe…

Urithët i kanë humb sytë e vetë, duke ikur nga drita drejtë errësirës

14. 07. 2023 Një pjesë e deputetëve, sëbashku me liderët e tyre partiak, dje u dëshmuan në PARLAMENTIN e KOSOVËS, se janë sikur urithët që i pengon drita e diellit dhe sa po të depërton para syve të tyre, i vërbon e i alarmon…

Forca që i formëson dhe i orienton veprimet tona është dhimbja, kënaqësia, turpi dhe krenaria

13. 07. 2018- ripostim I kemi mundesitë thuja gati të gjithë, nëse jemi në rregull nga aspekti i shëndetit fizik, intelektual, psikik, emocional, social, human, moral e kombtar, t`i formësojmë, t`i përsosim, humanizojmë dhe standardizojmë…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.