Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Si mos ta humbim vetkontrollin

Nuk ka gje me shkaterruese per ne, se sa nje temperament qe nuk mund ta kontrollojme tek vetja jone. Mjetet me efikase qe na mundesojne ta marrim veten nene kontrolle jane dashuria, respekti, mirekuptimi dhe tolerancat ndaj tjereve. Me keto…

Po i lexoi ato libra…

Jame duke lexuar ato libra qe ma mundesojne, te mendoje thelle e me thelle dhe qe me japin nje shtyse me te forte, per ta ndryshuar jeten time perdite e ngapak drejte kuptimit me te qarte, menagjimit me te mire, respektit me te madhe dhe dashurise…

Permes dashurise madhore fuqishem i perballojme zemrimet

Format e ulta te dashurise nuk i japin as per se afermi rezultatet e dashurise madhore. Shumica prej nesh perfshihemi ne format e ulta te dashurise, duke u mbeshtetur ne ndjeshmerine e tyre, vetem kure dikush na bene qejfin, na buzeqeshe kendshem,…

Permbysni deshirat e padobishme sa me shume te jete e mundur

Jo rralle here udhehiqemi nga deshirat e padobishme, te cilat na sjellin pasoja te medha. Qe t’i largohemi sa me pare ketyre pasojave, eshte e domosdoshme t’i permbysim deshirat e padobishme dhe t’i zavendesojme ato me deshira te dobishme.…

Nese perballemi me veshtiresite, me lehte i perballojme dhembjet shpirterore dhe ato fizike

Te perballemi me veshtiresite qe na i sjelle jeta, e kemi me lehte t’i perballojme dhembjet e saje. Po su perballem me ato, mesohemi ta bejme nje menyre jetese, e cila te shmange gjithcka qe munde te shkaktoje dhembje e veshtiresi. Shumica…

Mos e ndani persosmerine e suksesit tuaj nga jeta e perditshme

Nuk ka persosmeri stabile,te vertete dhe te frytshme ne suksesin tone, nese ndahet nga jeta e perditshme. Po nuk patem kujdese te shtuar, ndodhe qe sukseset tona te ndahen nga jeta e perditshme e cila i ka vlerat e saje te pazevndesueshme, per…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.