Lufta dhe vetite e saje te kqija e te mira

Ne lufte me shume vriten te pa fajshmit , se sa ata qe vertete e meritojne te vriten. Ne vend qe te ruhet pasuria e njerezve, ajo shkaterrohet, digjet e plaqkitet. Ne vende qe te behet lufte balle per balle ne fronte, ajo eskalon barabrisht tek popullata, duke masakruar, torturuar, dhunuar, kercnuar e poshtruar popullaten, pa dallim moshe e gjinije.
Ne lufte e pas saje pasurohen lakej e qakej, qe nuk kan patur asgje pos shpirtit, kurse varfrohen ata qe e kane dhene maksimumin para, gjate e pas saje. Lufta i merr herojte dhe deshmoret, qe kane qene luftetare trima, kurse ne anen tjeter i lene profiteret e luftes, tradhtaret, hileqaret, intersgjinjte, bashibuzuket, kupuket dhe rrugaqet.
Lexusi im i dashur, lufta i ka dhe anet e mira, nese udhehiqet nga atedhetaret, profesionalistet, guximtaret, humanistet, te cilet e ushtrojne si duhet e ku duhet artin luftarak, i cili me doemos e sjelle lirine, duke patur kujdese te shtuar te mos e lene lirine ne duar te profitereve, maskarenjev, interesgjinjeve e tradhtareve. I juaj, mesuesi Ise

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje