Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Sa besojme ne vlerat tona intelektuale, profesionale,emocionale dhe sociale, per aqe edhe arrijme

Kerkesat qe dalin gjate jetes, ne jemi pergjegjes kryesore per to. Per aqe sa jemi pergjegjes dhe kembngules ti realizojme kerkesat, deshirat dhe synimet tona, aq edhe i realizojme ato. Besimi ose mosbesimi ne vlerat tona intelektuale,profesionale,…

Me rastin e daljes ne pension, po u drejtohem nxenesve dhe ish nxenesve qe pata fatin te punoi me ta, me nje ligjerate lamtumirese, 18 Dhjetor – 2015

Nxenes e ish nxenesit e mij te dashur te gjitha gjeneratave, ne radhe te pare po u falenderoi shume per sjelljen korrekte, per angazhimin e duhur ne mesim, per disiplinen, per aktivitetin rreth pyetjeve, debateve e pergjigjeve qe ishit te…

PRANVERA E. GRAJÇEVCI‎ për Isa Thaçi 20.12.2015 në 10:49.MD •

I nderuari profesori Isë, pas shume fjaleve te mira qe i thane shoket dhe shoqet e mija te shkolles per personalitetin dhe punen tuaj fisnike ne arsim, edhe mua me erdhe radha ti them dy a tri fjale per ju e punen e palodhshme tuajen.Urime…

Zemrimi i arsyshem dhe pa arsye eshte i demshem per shendetin tone

Ne zemrohemi per shkaqe te ndryshme te cilat na pengojne e na shqetesojne qe ti realizojme deshirat dhe qellimet tona gjate jetes. Te zemrohemi per shkaqe te duhura, ne mase te duhur, ne kohe e moment te duhur, per aresye dhe ne menyre te duhur,…

Edhe çmenduria mesohet siq mesohet menquria

Tek ne shqiptaret nje pjese dermues e tyre, dita dites po e deshmojne se me shume po mesojne çmenduri se sa mençuri duke perseritur e perforcuar ate derisa te behet realitet. E njerezishmja, e panjerezishmja, qmenduria dhe menquria, normalja,…

Gjendja depresive psikike eshte pa afetsi e jona te perballemi si duhet me problemet e jetes

Depresioni shfaqet ne menyrat jo efektive te perceptimit tone te problemeve dhe detyrave qe na dalin gjate jetes. Ky perceptim jo efektiv shkakton telashe te ndryshme depresive ne procesin psikik intelektual, emocional, motivues, ne procesin…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.