Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Veshtiresit dhe pengesat qe dalin gjate zgjidhjes se problemeve

Gjate zgjidhjes se situatave te ndryshme problemore personale,profesionale, familjare, politike e kombetare,  eshte konstatuar nga kendveshtrimi filozofik, pedagogjik, psikologjik e sociologjik se, pos pengesave te ndryshme qe dalin para nga…

Si i sheh qrregullimet psikike modeli psikologjik sjellor dhe njohes

Njeriu gjate gjithe jetes se tije i ekspozohet ndikimit te shum faktoreve natyror, shoqeror dhe atyre shpirteror, duke bere perpjekje ne menyren e tije personale ti kuptoi, ti pervetesoi, adaptoi, ndryshoi dhe ti persos ata per nevoja te veta…

Mos mashtroheni pas sukseseve te hipokriteve

  Hipokritet i arrijne sukseset ne dem te tjereve duke u maskuar para tyre se jane njerez te mire, te dashur, te virtytshem e te suksesshem, me qellim qe t`i genjejne ata dhe t`i mashtrojne per synimet e veta, te nivelit ma te ulte njerezore.…

Mos mashtroheni pas sukseseve te hipokriteve

Mos mashtroheni pas sukseseve te hipokriteve Hipokritet i arrijne sukseset ne dem te tjereve duke u maskuar para tyre se jan njerez te mire, te dashur, te virtytshem e te suksesshem, me qellim qe t`i genjejne ata dhe t`i mashtrojne per synimet…

Njerezit jane krijues te rrethanave e jo rrethanat krijues te gjendjes se tyre

  Cdo gje qe i ndodh kesaj bote, nje populli, nje shteti, nje tempulli fetar,politik e shkencor, nje organizate punuese, shteterore e private, nje familje dhe vete individit, jane rrethana qe i kane krijuar individet dhe grupe njerezish,…

Ta marrish fatin tend dhe veten nene kontrolle eshte zotesi e menquri

Secili prej nesh ka nevoje ta marr fatin dhe veten nene kontrolle. Ata qe e bejne kete, e kane zgjedhur rrugen me te mire qe ta njohin veteveten. Ta njohesh veteveten eshte pune e madhe dhe mjaft e veshtire, sepse duhet nje angazhim i perhershem…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.