Mos bene jete permes genjeshtrave e veseve tjera te liga

Niveli ma i ulte i njeriut eshte te beje jete duke i genjyer e mashtruar tjeret. Ata qe mesohen te jetojne me genjeshtra e vese tjera te liga, veshtire e kane ta perballojne e ta pranojne te verteten dhe te jetojne, pa i genjyer dhe mashtruar tjeret.
Genjeshtari e mashtruesi, per te bere jete tjeret i shete, i vrete, i trafikon, i dhunon dhe i poshtron, per te bere jete siq e ka zakon. I takon ky zakon atij qe eshte njeri apo nuk i takon?!
Lexusi im i dashur, nese bejme jete permes genjeshtres e mashtrimit te tjereve, ne fund te jetes, haraqin ma te madh do ta paguajme vete. I juaj, i juaj mesuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje