Keshilla per jeten shkurt

 

Nuk ka smundje politike qe nuk sherohet, por ka politikan te pasherushem. Ata duhet ndeshkuar permes votes, te sherohet politika.
30. 03. 2021
Ata, ato qe e ndjejne veten bij e bija te devotshem te kombit shqiptar, qe neper damaret e tyre u qarkullon gjaku i paster i shqiptarit, frymzim e stimulim per ta gjate jetes eshte Kruja heroike e Gjergj Kastriotit Skenderbeu dhe Prekazi heroik i Bace Shabanit, djemeve te tij Adem e Hamze Jasharit dhe 59 familjareve te tyre qe luftuan balle per balle me ushtrine gjakatare serbe duke kenduar kenge e duke hedhur valle mes permes plumbave te pushkeve, gjyleve te topit dhe bombardimeve nga ajri, derisa i madh e i vogel, djem e vajza gra e burra, sy patrembur rane heroikishte ne mbrojtje te atedheut e lirise se shqiptareve dhe ne mbrojtje te tokave te tyre dhe pragut te shtepise.
Per lakmitaret, zhvatesit, te korruptuarit, per nepotistet dhe akteret e krimit te organizuar ekonomik, shndetesor, arsimor dhe juridik, qe e shkaterruan vendin dhe shtetin i cili eshte formuar me gjakun e deshmoreve te kombit, te cilet e qiten ne treg Kosoven dhe pjese te atdheut te saje, nuk vlene kjo skarfice e pa pare kund ne bote qe e demonstroi heroikisht familja e jasharajve!
Nga kjo sakrificë e tyre, nderroj epoka historike e shqiptareve dhe mbete perjetesishte kjo sakrifice shembull frymezimi e stimullimi per gjeneratat e ardhshme shqiptare. Lavdi e perjetshme vepres dhe sakrifices se madhe te familjes se jasharajve!

Shkatare e smundjeve psikonervore, emocionale, shpirterore, intelektuale e trupore dhe sheruese e tyre eshte mendja.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje