“Dhuratat” qe ia bene Kosoves Qeveria e PDK-es, LDK-es dhe bishtat e tyre AAK, AKR e NISMA per dy dekada me radhe:

11. 12. 2020
1. Pakoja e Ahtisarit (Lista Srpska)
2. Falja e 8230 ha toke M. te Zi
3. Shkaterrimi i Telekomit
4. Falja e Distribucionit te energjise
5. Falja e Fabrikes se Amortizatoreve tek Devollet
6. Procesi negociator i deshtuar; Thaçi: Kosova do te behet Palestine
7. Vjedhjet masovike ne tendera : shumica e zyrtareve te larte te PDK
8. Votimi i Gjykates Speciale
9. Kosova i vetmi Shtet pa Viza
10. Perfaqesimi i Kosoves pa “Republike”, me fusnote
11. Shendetesia e plaçkitur
12. Arsimi i parafundit ne listen e PISA-s
13. Kthimi i Serbise ne Kosove me hapesira te veçanta ligjore per komunat me shumice serbe
14. Ekstra teritor per kishat ortodoks te pushtuar nga serbet
15. Nepotizem ne secilin sektor, familjaret e zyrtareve te larte te PDK e te LDK, punesuar kudo ne sektor publik e ne diplomaci
16. Ndarja e ujmanit me Serbin
17. Minishengeni serb
18. Ta shohim fatin e Trepqes apo ndsahet edhe ajo, mes Serbise e Kosoves
19. Festimi i Liberalizimit te Vizave pa ndodhur fare ato.
20. Likuidimi i pasurise publike ne privatizim
21. Kalimi i doganave ne hangare private te PDK-es e LDK-es
22. Kriminalizimi e politizimi i pashembullt i gjyqesorit
23. Vjedhja e Dhomes se deshmive per krimin e organizuar
Ka edhe…!
(Duhet ta kuptojme se, secila nga keto pika te cekura më larte jane vetem tituj te kapitujve te veçante te hajnive e abuzimeve qe i kane bere qeveria PRONTO e PAN, ne balle me PDK e LDK dhe bishtat e tyre AAK, AKR e NISMA!).
Keta, te gjithe e paqin faqen e zeze, sebashku me korrupcionin, nepotizmin dhe krimin e organizuar qe e kane bere ne dem te Kosoves, shtetit dhe popullit te saje! Faqen e zeze e paqin edhe ata qe ua japin voten tani e tutje aktereve te korrupcionit, nepotizmit dhe krimit te organizuar, ekoniomik, politik, shendetesor, arsimor dhe juridik! I juaj, mësuesi Isë
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje