Abazoviqet po punojne pro Serbise e kunder Kosoves, Shqiperise dhe kunder shqiptareve ne ballkan

15. 07. 2022
Abazoviqet shqipfoles te Kosoves, Shqiperise dhe shqiptareve tjere ne ballkan me Edi Ramen dhe Dritan Abazoviqin ne balle, vllazeruar me Vuciqin, po punojne kunder Kosoves, Shqiperise, dhe kunder shqiptareve ne ballkan, kunder Malit te Zi dhe kunder Bosnes e Hercegovines, per favore te Serbise, Rusise dhe Kines, ne bashkpunim me Grenellin dhe Sorosin.
Abazovicet shqipfoles se bashku me Grenellin e Sorosin po e hedhin te njejten valle per ta zhbere shtetin e Kosoves e te Shqiperise permes “Open Ballkanit” Sllavo-ortodoks te Vuciqit e Putinit, i cili i favorizon dhe i majorizon interesat serbo-ruso-sllave dhe ato kineze ne ballkan, kunder interesave komnbtare te shqiptareve qe jetojne ne trojet e veta te Gadishullit tone Ilirik.
Per ta jetsuar kete qellim djallezor sllavo-ortodoks te Vuciqit e Putinit, abazoviqet shqipfoles ne mesin e kombit shqiptar, duke bashkpunuar me Grenellin e Sorosin qe jane shit per pak pare te pista, po punojn sistematikisht e me zell te madhe kunder qeverise se Albin Kurtit e pro themelimit te asociacionit te komunave me shumice serbe, pro ndarjes se Kosoves veriore, pro teritorit ekstra per kishat tona ortodokse, te cilat i ka pushtuar Serbia dhe e ka kolonizuar Kosoven me kolon serbo-malazez te teritoreve te ndryshme serbo-jugosllave.
Abazoviqet shqipfoles te Kosoves, Shqiperise dhe te shqiptareve qe jetojne ne trojet e veta, te pushtuara nga fqinjet tane sllavo-ortodoks serbo-malazez e maqedon dhe nga greket bizantin, po ashtu ortodoks ne bashkpunim me ta dhe me Grenellin e Sorosin, jo vetem qe jane pro ndarjes se Kosoves, pro asociacionit te komunave me shumice serbe, pro ekstra teritorit per kishat ortodokse, te pushtuara nga Serbia dhe kolonizimin e Kosoves me serbo-malazez, ishin e jane edhe pro demarkacionit me Malin e Zi ku e kane rrezikuar Kosoven, ti humb padrejtesishte mbi 8200 hektar toke te saje, pos tokave tona tjera qe gjenden nen pushtimin malazez. Keta hora te dheut jane pro ndarjes se Liqenit te Ujmanit, pro ndarjes se Trepces ne favor te Serbise dhe interesave te tjereve qe e synojne zhvatjen e saje dhe pasurive tjera te Kosoves.
Ketij maskarllyku terrorizues e gjenocidal kunder shqiptareve ne Ballkan, kunder teritorit te tyre e kunder interesave kombtare e shtetnore shqiptare, po i prijne abazoviqet shqipfoles te trojeve shqiptare me abazoviqin e madh Edi Ramen ne balle, i cili haptas po punon kunder interesave te shqiptareve dhe kunder shtetit te Kosoves e Shqiperise per ti realizuar qellimet djallezore te vellajt te tij Aleksander Vuciq!
Mjere Kosova e Shqiperia dhe mjer shqiptaret ne pergjithesi qe po i durojne abazoviqet ne balle te udheheqjes e ne Parlament, te cilet po e perbaltin gjakun dhe amanetin e deshmoreve te kombit shqiptar, gjakun e derdhur lum te shqiptareve, i madhe e i vogel ne mbrojtje te tokave tona, po e injorojne dhunimin e 20 mij femrave shqiptare ne Kosove, po e injorojne djegejen massive te shtepive shqiptare dhe shkatrrimin e pasurise se tyre, po i injorojne masakrat e shumta qe ndodhen neper Kosove dhe gjenocidin masive ndaj shqiptareve, qe e shkaktuan serbo-sllavet dhe grekerit ardhacak ne trojet tona te gadishullit Ilirik, vetem e vetem qe ti mbrojne interesat e veta banale, shume te ulta e anrtinjerezore. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje