Pergjigje Bekim Krasniqit, ne komentin e tij, qe e beri rreth shkrimit tim ne portalin: “shqiptaret Ne gjermoni”

11. 06. 2022
“Shqiptarët, si ishin dje të përqarë mes veti, janë edhe sot, ashtu si i deshti dhe i don armiku për shumë mot!”, shkrimi im i postuar ne portalin e cekur me larte.
Koment i Bekim Krasniqit rreth ketij shkrimi:
“Pse qenkan disa grupe kriminele ashtu po u dushka gjith me i fut krejt shqiptart a🤔“.
Pergjigje ne koment:
Derisa shqiptareve ua percaktojne fatin e tyre, grupe te ndryshme kriminelesh per 20 shekuj me radhe, qe nga pushtimi i Ilirise prej romako-bizantineve e deri me sot, shqiptaret me neglizhencen e tyre, vete po e fusin vetveten me nje thes me grupet kriminale, duke ua mundesuar atyre te bejne cfare te dojne dhe duke ua mundesuar fqinjeve tane pushtues sllavo-greke, ti zgjerojne trojet e veta, ne dem te trojeve tona shqiptare, kurse ne shqiptaret pasardhes te Ilireve qendrojme duare kryq, para tkurrejes se trojeve tona apo hapsires sone gjeografike dhe para nje gjenocidi sistematik qe e ushtrojne fqinjet tane sllavo-grek mbi kurrizin e shqiptareve!
Ky veprim, neve shqiptareve ne pergjithesi na bene edhe më kriminal, se sa jane kriminelet qe i tolerojme ne mesin tone kombtar te bejne cfare te dojne ne dem te qeshtjes sone kombtare dhe ne dem te tkurrjes se trojeve tona, duke duruar burgosje e vrasje, dhunime te ulta morale, perzenje me dhune nga trojet tona dhe gjenocid sistematik, i nderuar Bekim Krasniqi. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje