Gjykata speciale eshte dhurate e Karla Delpontes, Dik Martit dhe perkrahseve te tyre boteror, europian e shqipfolesve kosovare

4. 05. 2015- ripostim
Karla Delponte dhe Dik Marti, per ti mbrojte krimet serbe qe i bene ne Kosove, lansuan propagande e thash e theme, nga nivelet me te ulta njerezore, ne dem te luftetareve tane te Lirise, ne deme te 15 mije viktimeve te terrorit serb ne Kosove, ne dem te gjakut te derdhur te viktimave te pafajshme, qe nga foshnjet e deri te pleqte e shtyre ne moshat me te thella, ne deme te dhunimit te 20 mije femrave shqiptare, ne menyren me brutale e ma kriminale nga gjakataret serb, ku shumicen prej tyre edhe i kane vrare mizorishte, qe mos te hetohen krimet shtazarake qe i kane bere gjakataret.
Po ashtu, ne dem te viktimave qe i kane hudhur per se gjalli neper puse te ndryshme, qe jane perdor nga shqiptaret per te pire uje, ne dem te kufomave te cilat edhe per se vdekuri tani po manipulojn me to per marketing politik, qe sa e sa vite dhe nuk i tregojne vendet se ku i kane fshehe krimet e tyre serbo-sllavet kriminel te ballkanit.
Karla Delponte, Dik Marti e perkrahesit e tyre, nuk e pane te arsyeshme te kerkojne edhe nje gjykate speciale ne Serbi, per krimet qe i kane bere ne ballkan e sidomos ne Bosnje e Hercedgovine dhe ne Kosove, te kerkojne edhe nje gjykate sepcial ne Mal te Zi, ne Maqedoni e ne Greqi qe i kane bere krimet e po i bejne ndaj shqiptareve ne trojet e veta, te pushtuara nga sllavo-greket ortodoks, ardhacak ne trojet e gadishullit tone Ilirik.
Kesaj i thojne drejtesi, oj Bote e pandershme, mbushur perplot me krime?! Kesaj i thojne civilizim e barazim oj Europe Raciste?! Jo bre kesaje i thojne me te gjitha teorite e mundeshme shkencore racizem, fashizem, nazizem, cinizem, dinakeri, hipokrizi, injorance dhe paftyresi, ne raport me kombin shqiptar, i cili per asnje qast historik nuk ishte pushtues, nuk ishte agresor, shkatrrues, neneshtrues, dhunues dhe nuk ishte poshtrues i popujve tjere dhe civilizimit njerzor ne pergjithesi, edhe pse, ne si popull i perjetuam te gjitha!
Lexuesi im i dashur, ka ardhe koha ta kuptojme drejte realitetin e hidhur e t`ia themi Botes ne sy, Europes dhe fqinjeve tane gjakatar, se na ka ardhe thika deri ne ashte dhe spo durohet dot, me keto padrejtesi gjenocidale, raciste dhe me kete urrejtje fashiste e naziste ndaj kombit shqiptar. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje