Narkomanet dhe sociopatet politik jane e keqja vetevetes, familjes, shtetit, kombit dhe mbare njerzise

13. 04. 2022
Motivi kryesor i narkomaneve dhe sociopateve politik eshte deshmuar qarte mbi abuzimin e rregullave te krijuara njerezore, humanitare, morale, sociale, intelektuale, profesionale, institucionale, fetare e kombtare. Kjo kategori politikanesh, e ka deshmuar veten, se jane te prirur te mos i perfillin fare rregullat qe jane koduar nga ana e shoqerise. Soi i ketyre politikaneve shqiptar shfrytezoi e shkaterroi dhe po shfrytezon e po shkaterron çdo gje qe u vije per duarsh, edhe pse haptas shkelin mbi ligjin, kushtetuten, mbi shtetin e mbi interesat kombtare me dy kembet e tyre.
Narkomanet e sociopatet jane rrenacak e mashtrues te mdhej, vjedhin, turperojne, dhunojne, vrasin dhe çdo krim jane te gatshem ta bejne per interesa te veta dhe per vetite e tyre te deformuara e tekanjoze dhe te pista.
Kjo kategori politikanesh jane ne dyluftim me ata njerze qe jane te paisur me nje force te paster shpirterore e edukative, jane ne dyluftim me ata qe kane karakter te mire e te forte, qe kane karakter e personalitet te ngritur e vizionar, qe kane potencial te madh, mbushur perplote sjellje te mira e njerezore, qe kane moral te forte e ndjenja humane dhe sociale, qe jane intelektual te medhej e profesionalist te guximshem, dhe qe jane politikan te afte, trima, guximtar, vizionar e kombtare.
Po ashtu kjo kategori politikanesh narkoman e sociopat eshte ne dyluftim dhe synon ti eliminoi nga skena politike ata njerze qe posedojne me virtytin e dashurise per atedhe, per liri, per barazi, per unitet, per bashkim, per drejtesi, per respekt ndaj gjakut te deshmoreve e amanetit te tyre, per respekt te atyre qe e japin kontributin e vete kombetare e profesional. Jane ne dyluftim me ata njerze qe tregojne gatshmeri ti dalin zot atedheut, popullit, tu dalin ne ndihme atyre qe kane nevoje per ndihme dhe te sakrifikojne per tjeret e per interersa kombetare.
Narkomanet e sociopatet jane ne dyluftim me ata njerze qe interesat e veta personale nuk i realizojne me asnje kusht e me asnje çmim, ne dem te ineresave te tjereve apo ne dem te interesave kombetare, ne dem te pjeseve te atdheut e ne dem te integritetit te Shtetit dhe pavaresise se tij.
Ne nderin e ne menqurine tone individuale, profesionale, familjare, kolektive e kombetare eshte qe te behemi njerez te virtytshem e jo mëkatare, sepse mekatet tona, heret ose vone do ti paguajm shtrejte, separi ne si individ, se dyti pasardhesit tane, familjaret e farefisi dhe kombi te cilit i takojme. I juaj, mësuesi Isë
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje