Ruaje o Zot Kosoven nga hajnat, zhvatesit dhe te pa ngopurit

16. 03. 2022 – ripostim
Si eshte e mundur si, t`i vejne kushte Albin Kurtit e Vjosa Osmanit ata qe i ndeshkoi pameshirshem populli me voten e vete, per sjelljet arrogante te tyre, hajnite e zhvatjet, qe i bene per dy dekada me radhe kunder interesave te tij, kunder shtetit, te cilin e plaqkiten, e zhvaten, e turperuan dhe e nenshtruan pameshirshem, ua tregoi se ku e kane vendin, jo diku tjeter pos te streha e qative te tyre qe i kane ndertuar me djersen e popullit, permes korrupcionit, nepotizmit dhe krimit te organizuar politik, ekonomik, shendetesor, arsimor dhe juridik?!
Si eshte e mundeshme te vejne kushte para Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, siq vuri kushte lideri i PDK-s, qe i lepin buzet e veta te thara para kamerave, te cilit i ka depertuar ne gjak atij e shokeve te tij korrupcioni, nepotizmi dhe krimi i organizuar i llojeve te ndryshme deri ne terbim e cmenduri. Krim i pa socializuar, i pa humanizuar dhe i pa njerzishem, ne dem te Kosoves, shtetit dhe popullit te saje?!
Si eshte e mundur te vejne kushte ata politikane qe u ka depertuar ne gjak, ne tru e ne shpirt, pafytyresia, arroganca, terbimi dhe qmenduria, te cilat vese nuk poi lejojne te skuqen e te turperohen para popullit per veprat e liga qe ia bene atij, shtetit dhe Kosoves, qe i sollen deme te medha, varferi te skajshme dhe nenshtrim e poshtrim te madh?!
Ruje o Zot Kosoven, shtetin dhe popullin e saje nga politikanet e korruptuar, nga politikanet nepotiste e te kriminalizuar, dinak, cinik, hipokrit, te pandershem e tradhtar!
Ruje dhe ti veteveten, o populli yne i dashur, nga kasta e politikaneve sociopat! I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje