Premtimet e opozitareve jane maske pas te ciles fshihen te korruptuarit, nepotistet dhe organizatoret e krimit

16. 11. 2021
Organizatoret e krimit, korrupcionit dhe nepotizmit qe gjenden mes te PDK-s, LDK-s e AAK-s, deshmuan edhe njehere se aspak nuk u intereson zgjidhja e problemeve tona kombtare e shoqerore, mbrojtja e zhvillimit dhe perparimit te Kosoves e qytetareve te saje, luftimi i korrupcionit, nepotizmit e krimit te organizuar, pos mbrojtjes se interesave te tyre personale, klanore e partiake, te cilet kete mbrojtje e kane deshmuar per dy dekada me radhe, sa ishin ne pushtet. Kete te keqe dhe kete turp qe ia sollen Kosoves, shtetit te saje dhe popullit nuk mund ta mohoi kush, sepse i kundervihet realiteti i hidhur, te cilin e krijuan premtusit genjeshtar qe ishin deri dje qeveritar.
Lideret qe tani gjenden ne balle te partive opozitare po e deshmojne katerciperishte se jane zedhenes te terbuar te aleancave qe i kishin mes veti PDK, LDK e AAK, aleanca e te cileve per dy dekada me radhe rrenoi cdo gje qe gjete perpara ne dem te Kosoves, shtetit dhe popullit te saje, aleanca qe njihen boterishte nen aferen e qeverise PRONTO e PAN. Tu besohet primtimeve boshe te prontisteve e panisteve, eshte e njejte, si ti besohet shpetimit prane termeteve rrenues, prane cunameve neper oqeane, pran fortunave qe i nxjerrin lisat qindvjeqar me rrenje dhe prane vershimeve pas reshjeve te gjata!
Aleancat e vjetra e te reja te PDK-s, LDK-s e AAK-s, jane deshmuar me pare e po deshmohen edhe tani, se qellim kryesor i tyre ishte dhe eshte ta luftojne LVV-n dhe ta thellojne edhe me shume korrupcionin, nepotizmin, krimin e organizuar politik, ekonomik, shendetesor, arsimor, kulturor, shkencor e juridik ne dem te Kosoves, shtetit te saje dhe ne dem te interesave kombtare e interesave te qytetareve ne pergjithesi.
Aleancat e tilla duhet te jene nje alarm per ta zgjuar nga gjumi LVV-n, qe ti konsolidojne radhet e te unifikojne qendrimet mes veti Presidenca, Qeveria dhe Kuvendi, ne mbrojtje te interesave kombtare, shtetnore e te qytetareve dhe ta luftojne pameshirshem korrupcionin, nepotizmin dhe krimin e organizuar qe e mbollen per dy dekada me radhe PRONTISTET e PANISTET, per ta shpetuar vendin nga katastrofa qe po i sillet mbi koke! I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje