Sovrani i Kosoves po pret me padurim reformim rrenjesor ne politiken kosovare

17. 11. 2021
Kete pritje te sovranit e deshmuan zgjedhjet nacionale te 14 shkurtit e zgjedhjet lokale te 14 nentorit te vitit 2021 ne Kosove. Sovrani po tregon se eshte lodhe tej mase me premtimet boshe te politikaneve tane ne pozite e ne opozite dhe e ka humb durimin ndaj genjeshtrave e mashtrimeve mafioze qe po ia bejne elektoratit politikanet tane genjeshtar.
Eshte genjeshter e madhe dhe mashtrim mafioz nga ana e lidereve partiak, se po perpiqen te bejne ndryshime ne partite e tyre politike, se po bejne ndryshime ne programet partiake, me garden e vjeter qe eshte deshmuar per dy dekada me radhe se kush eshte ajo ne politike. Nuk ka shanse reformimi me rrangallat e vjetra politike pos deshtimit te tij “reformues”.
Nuk reformohen partite politike me rrangallat e vjetra mes tyre, me programet e demoluara qe e mbollen korrupcionin, nepotizmin, dhe krimin e organizuar politik, ekonomik, shendetesor, arsimor, kulturor, shkencor e juridik ne tere teritorin e Kosoves. Nuk besoi se dote ushqehej edhe metej elektorati i Kosoves me genjeshtra e pallavra te rrangallave politike qe e kane zhvat dhe kan abuzuar me pasurine e perbashket kombtare, e kane shemb per toke subjektin politik shtetnor te Kosoves duke dhuruar teritor te tij dhe duke lejuar asociacion nje etnik te komunave me shumice serbe, te cilat nuk e njohin shtetin e Kosoves dhe duke lejuar ekstra teritor per kishat tona ortodokse, te uzurpuara nga kolonet serb me rastin e pushtimit te Kosoves nga Serbia.
Eshte vetmashtrim i madh te priten reforma ne politike nga ata qe nuk e luftuan korrupcionin, nepotizmin, krimin e organizuar per dy dekada me radhe dhe nga ata qe nuk e luftojne korrupcionin tani e tutje, me te gjitha mjetet qe i posedon shteti dhe kushtetuta e tij. Per kete mashtrim e genjeshter te sovranit, ai po deshmon permes votes se vete ndeshkuse, se e ka humb durimin dhe mjaft ka duruar qe dy dekada me radhe.
Eshte vetmashtrim i madh i elektoratit, posaqerisht i intelektualeve te pres luftimin e korrupcionit, nepotizmit, dhe krimit te organizuar ne te gjitha fushat jetike ne Kosove, nga ata qe i themeluan keto dukuri devijante anti kombtare, anti njerezor, imorale, anti humane e anti sociale, tersishte kunder interesasve te Kosoves, shtetit dhe kunder popullates se saj! I juaj, mesuesi Ise

Postuar

nga

Etiketa:

Komente

Lini një Përgjigje