Me keta politikan qe i kemi ne balle, veshtire realizohet qellimi i unitetit mes shqiptareve

6. 11. 2021
Ta realizojme qellimin dhe deshiren e unitetit, mirekuptimit, tolerances, respektit e bashkpunimit te ngushte mes dy shteteve shqiptare e mes shqiptareve ne pergjithesi qe jetojne ne trojet e veta nen qizmen pushtuse te fqinjeve tane greko-sllav dhe mes shqiptareve ne diaspore, do te jete shume e veshtire, derisa ne mesin tone gjallerojne, veprojne e funksionojne politikan kuisling, tradhtare te korruptuar, nepotist e narkoman.
Derisa te kete politikan qe merren me krim te organizuar politik, fetar, ekonomik, shendetesor, arsimor, juridik dhe derisa te kemi politikan tradhtar qe i shesin interesat e vendit dhe popullit per interesa te fqinjeve tane pushtues greko-sllav, per ti mbrojte edhe interesat e veta te ulta, familjare, grupore, partiake, fetare e regjionale.
Derisa te kete politikan qe i mbrojine iteresat e veta jo njerezore, jo morale, aspak kombtare dhe derisa te kete politikane shqiptar e perkrahse te tyre ne mesin tone, qe nuk jane te pakte!
Pa ngritjen masive te vetedijes sone kombtare per unitet, pa i eliminuar perqarjet e urrejtjet mes nesh mbi baza politike, fetare e regjionale, pa i eliminuar vellavrasjet, amoralitetin, narkomanin, pertacine dhe qyqarllakun, do ta kemi veshtire realizimin e endres sone, qe eshte bartur tek shqiptaret, brez pas brezi.
Fatkeqesishte, dersa te kete ne ball politikan shqiptar qe falin e shesin pjese te atdheut, ne veri te Kosoves e ne jug te Shqiperise qe tu krijojne favore politike, ekonomike e ushtarake pushtuseve tane, qe fusin urrejtje, fyerje, perqarje e vellavrasje mes shqiptareve te Kosoves, Shqiperise e shqiptareve qe jetojne ne trojet e veta te pushtuara nga fqinjet tane, veshtire e kemi ta bejme realitet mes shqiptareve unitetin, mirekuptimin, tolerancen, respektin, bashkpunimin e dashurine.
Derisa te kemi politikane ne balle te politikes shqiptare, qe pa pike turpi dhe haptas lobojne per ndarjen e Kosoves dhe berjen prone te perbashket me pushtusit gjingantin TREPCA dhe Liqenin strategjik te UJMANIT e tia japin veriun e Kosoves Serbise, jugun e bregdetit shqiptar Greqise, uniteti, mirekuptimi, toleranca, bashkpunimi dhe dashuria mes shqiptareve do te mbetet vetem nje enderr e pa realizuar, sepse keshtu deshirojne e investojne qarqet antishqiptare, sidomos greko-sllavet e ballkanit si marionet e ruseve, po keshtu kerkojne edhe politikanet shqiptaret tradhtar e te shitur per pak pare te pista tek Gjorgj Soros e tek fqinjet tane pushtues.
Keto sjellje te politikaneve tane ishin e jane sjellje te barabarta me vetevrasje, qe ua lene deren hapur pushtuseve tane sllavo-grek qe te kerkojne edhe metej pushtimin e grabitjen e trojeve tona. Kjo ender e grekeve dhe sllaveve nuk eshte shuar kurr dhe nuk e ka ndermend te shuhet, derisa te fshihen nga faqja e dheut dhe nga harta e botes Shqiperia e shqiptaret.
Kete enderr te fashisteve greko-sllav nuk duhet ta injorojne kurr shqiptaret, nese nuk kemi deshire te eliminohemi turpesishte si komb, si kulture, si gjuhe e si teritor! I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje