Kosova po pret me padurim te luftohen pa meshirshem rrjetet e krimit te organizuar

30. 10. 2021
Pa u pastruar tersishte e plotesishte institucionet e drejtësisë dhe institucionet e sigurise nga rrjetet e krimit të organizuar, te cilin veprim me padurim po e prete populli yne qe te pedrdoret praktikishte dhe te behet realitet njeher e mire e sa me pare, mes ketyre institucioneve e institucioneve tjera qe e kane vesh vellon e krimit te organizuar. Pa një spastrim të këtyre institucioneve në fjalë, Kosova nuk mund të ecë perpara as te rrugtoi drejte Bashkimit Europia, qe ta gjaje veten ne mesin e saje.
Edhe Bashkimi Europian që moti po e kërkojnë luftimin e krimeve në përgjithësi, e sidomos spastrimet e institucioneve të Kosovës, ku ka shumë aktere ne mes te tyre që kanë punuar e po punojne për interesa të shefave të tyre e per interesa personale që e kishin qëllim vetem pasurimin e tyre te paligjshem e jo njerezor, plotesishte pasurim kriminal, ne dem te interesit shtetnor e kombtar. Pasoj e ketij veprimi kriminal, sot jemi shteti më i kriminalizuar ne Evrope dhe shteti ma i izoluar në botë.
Sa me shume qe neglizhohet nga Qeveria veprimi i pastrimit te institucioneve te drejtesise, sigurise e institucioneve tjera te shtetit tone nga rrjeti i krimit te organizuar, aq me shume thellohet e zgjerohet rrjeti ne fjale ne dem te Kosoves, ne dem te shtetit dhe ne dem te popullates se saje, duke i legalizuar dukurit kriminale ne dem te dukurive normale, humane, sociale, morale, njerezore e kombtare. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje