Dinakerite sllave te shprehura ne letren e Dinakut dhe kriminelit te Presidentit serb Vuciq, drejtuar kryeministrit te Shqiperise me rastin e perurimit te Qeverise Rama 3

21. 09. 2021
Permes kesaj letre te kryeqetnikut e kriminelit sllav Vuciq, drejtuar vllackos Rama, eshte demaskuar e lakuriqesuar me fakte dinakeria e destruktiviteti kundernjerezor, kunder BE-s, SHBA-s, NATO-s, Shqiperise, Kosoves dhe kunder interesave te shqiptareve ne Ballkan, siq shprehet ne leter kryeqtniku e krimineli dinak sllav, duke deshmuar katerciperisht se me zemer, me shpirte, emocionalisht, e me mendje jane orientuar kah Rusia e kah Kina.
Per keto sjellje destruktive, aspak humane, sociale e njerezore, duke i favorizuar interesat Ruso-Kineze ne deme te shteve e popullates ballkanase, kryesishte ne dem te kombit shqiptar dhe ne dem te paqes ne Rajon e me gjere, per ta nxjerr favorizues e mjaorizues shtetin fashist te Serbise ne Ballkan, “vellezerit” Vuciq e Rama, meritojne te shpallen “persona nongrata” dhe te sanksionohen nga SHBA-te, BE-ja dhe NATO, per veprimet e tyre anti SHBA, BE dhe anti NATO.
Keto dy personalitete destruktive e kriminale, qe u permenden me larte, po thurin plane e po kurdisin kurtha e komplote per serbizimin e Shqiperise, okupimin e Kosoves dhe zhberjen absolute te shqiptareve ne ballkan, permes favorizimit te shtrirjes se influences Ruso-Kineze ne trojet e ballkanit ne kundershtim me perendimin, BE-n, SHBA-n dhe NATON.
Ne fund po e postoi edhe letren per te cilen u be fjale ne shkrimin tim, marr nga Revista “Bota Sot”. te cilen ia ka derguar vllackos Rama, Kryeminister i Shqiperise, krimineli dinak e Cetniku Aleksander Vuciq, President fashist i Serbise, qe te informoheni ma ne detaje me perbajtjen dinake e fashiste te letres. I juaj, mesuesi Ise
Ja kjo eshte Letra:
“Shkëlqesia e juaj zoti dhe miku im i çmuar Rama, ju përshëndes me rastin e inaugurimit të qeverisë së juaj “ Rama 3“.
Unë personaisht nuk mund ta fshehi kënaqësinë që përjetova me inaugurimin tuaj, si kryeministër i mandatit të tretë.
Rrugën që ne e filluam me Minishengenin Ballkanik, e tash me Open Ballkan, do ta sforcojmë me dinamikë të përshpejtuar.
Unë po ashtu tash nuk e fshehi dot që ju mua më quani vëllaçko, sepse po të njëjtën ndjenë kam edhe unë për ju.
Miqësia dhe idetë e tilla mes popujve tanë kishin lindur qysh në prag të Luftës së Dytë Botërore, kur dy njerëzit tanë më të çmuar Miladin Popoviq dhe Dushan Mugosha kishin themeluar PKSH, për ta luftuar armikun tonë të përbashkët Gjermaninë.
Nuk ka dyshim që ne kemi ndihmuar me të gjitha mjetet çlirimin e Shqipërisë. Së bashku e bëmë luftën gjithashtu kundër armiqëve të brenshëm, sidomos kundër kolaboracionistëve në Kosovë.
Sot po ashtu ne të dytë, kemi fatin që ndodhemi në të njëjtën kohë në pushtet në vendet tona mike dhe të çmuara. Kemi po ashtu të njëjtin rol historik për bashkimin, lëvizjen e lirë të njerëzve, mallrave dhe prosperitetin tonë përmes Open Ballkan.
Unë po ashtu ndaj kënaqësinë që ju me të gjitha forcat, iu kundërvutë forcave të errëta fashiste shqiptare, që përpiqeshin ta pengonin paraqitjen e Goran Bregoviqit në Korçë.
Sidomos sot më bëri përshtypje paraqitja e juaj e qartë kundër liderëve të Provinës sonë Kosovës, të cilët po i kundërvihen me arrogancë projektit tonë të përbashkët Open Ballkan.
Vëllaçko Rama, po ju drejtohem kështu duke e thyer protokolin e paraqitjes zyrtare, po ju siguroi se nëse Kosova nuk iu bindet juve për planet tona të përbashkëta, do të punoi që ta gjej zgjidhjen.
Unë do të bëj gjithëçka që të depërtoi drejt Shqipërisë përmes Kosovës, po nëse ata na pengojnë, do ta ngris hekurudhën nëpër Mal të Zi drejt Shqipërisë.
Të jeni i bindur miku im i shtrenjtë, që askush nuk do të mund tu kundërvihet planeve tona.
Ashtu siç u morrëm vesh në takimin e Shkupit, unë e mbajta fjalën dhe drejt Shqipërisë nisa mijëra turist nga Sebia.
Unë i luta ata që të lënë përshtypje të mirë në Shqipëri dhe nëse u pëlqen vendi i juaj i mrekullueshëm i këshillova që të blejnë banesa, të themelojnë bashkësinë serbe, të themelojnë kishën serbe, të hapin shkolla në gjuhën serbe dhe kështu ne do t´i vëllazëronim popujt tanë.
Ashtu siç është e mbushur Serbia me shqiptarë, jam i mendimit se ashtu e dëshironi edhe ju Shqipërinë, plot me serbë.
Ky është globalizimi i vërtetë botëror, prandaj ne nuk ngurrojmë që ta përziejmë gjakun mes nesh, sepse kjo është perspektiva për zgjidhjen e problemeve që paraqesin kosovarët mes nesh.
I nderuari miku im i çmuar vëllaçko Rama, mua më akuzuan se kur kinezët sollën kontingjentin e vaksinave, unë nën praninë e medieve e putha flamurin kinez.
Pse mos të veproja ashtu. Unë kinezët dhe rusët edhe në bythë do t´i puthja nëse ata na ndihmojnë në projektin tonë të përbashkët. Me rëndësi do të ishte që Kosova të hynte nën ombrellën tonë. Shkëlqesësia e juaj zoti Rama, duke ju shprehur respektin tim, ju uroj shëndet gjatë mandatit të tretë në realizimin e planeve tona madhore.
Ashtu siç është e mbushur Serbia me shqiptarë, jam i mendimit se ashtu e dëshironi edhe ju Shqipërinë, plot me serbë.
Ky është globalizimi i vërtetë botëror, prandaj ne nuk ngurrojmë që ta përziejmë gjakun mes nesh, sepse kjo është perspektiva për zgjidhjen e problemeve që paraqesin kosovarët mes nesh.
I nderuari miku im i çmuar vëllaçko Rama, mua më akuzuan se kur kinezët sollën kontingjentin e vaksinave unë nën praninë e medieve e putha flamurin kinez.
Pse mos të veproja ashtu. Unë kinezët dhe rusët edhe në b.. do t´i puthja nëse ata na ndihmojnë në projektin tonë të përbashkët. Me rëndësi do të ishte që Kosova të hynte nën ombrellën tonë. Shkëlqesia e juaj zoti Rama, duke ju shprehur respektin tim, ju uroj shëndet gjatë mandatit të tretë në realizimin e planeve tona madhore.
Gjithmonë i juaji presidenti i Serbisë Vuçiq”, thuhet në fund të kësaj letre.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje