Cilin emer e kisht dhe e ka Lufta e Liria ne trojet shqiptare

13. 09. 2021
Lufta e Liria vertete ka emër. Emri i tyre jane dëshmoret, invalidet dhe luftëtaret e guximshem, te sinqert e atdhedashes. Por lufta dhe liria kishte dhe i ka profiteret, përçarësit, vellavrasesit, shkaterruesit e shtetit e atdheut, perbaltesit e lirise, gjakut dhe amanetit te deshmoreve te kombit. Kishte e ka edhe tradhtare, fatkeqesisht!
Lufta dhe Liria kishte dhe i ka te padijshmit, dallavergjjte, te pandershmit, te korruptuarit, nepotistet, te pa beset, te pa fytyret, narkomanet, trafikantet dhunusit dhe organizatoret e krimit ekonomik, shendetesor, arsimor, juridik, politik, kulturor e shkencor.
Lufta dhe liria kishte dhe i ka njerzit e menqur, punetor, modest, tolerante, social, humaniste te ndershem, kombtar, njerezor, vellazeror, unifikues, altruist dhe te gatshem perhere te sakrifikojne ne lufte per liri e per atedhe, per zhvillim e perparim, ne mesin e politikaneve injorante, egoiste, xheloz, qe nuk i perfillin fare kete kategori njerezish shpetimtar te atdheut, shtetit dhe popullit te tyre. I juaj, mesuesi ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje