Pasioni i tepruar pas gropes se epshit seksual ka mundesi tu sjelle pasoja te medha individeve dhe shoqeris

11. 09. 2021
Per te shpetuar te mos fundosemi nga pasioni i joshur pas gropes se epshit seksual, eshte mese e preferushme te dominohemi nga pasionet pozitive te punes intelektuale, profesionale, humane, sociale, morale, kombtare e njerezore.
Nese deshtojme te paisemi gjate jetes me pasionet e duhura pozitive, qe u ceken me larte, pasioni pas gropes se epshit seksual e pasione tjera negative, do na rrembejne furishem dhe do na sjellin rruges deri ne theqafje gjate jetes, duke na joshur ne pasionet tjera negative, veshur me petkun e korrupcionit, krimit te organizuar ne fusha te ndryshme jetesore, narkomanis, vellavrasjes e tj.
Pasionet tona pozitive mes kesaj shoqerie, gjithnje e me shume po bijne nen ndikimin e pushtetshem te pasioneve negative, te cilat dita dites po lulezojne ne skenen tone politike, ekonomike, shendetesore, juridike, kulturore, arsimore e kombetare, ne vend qe te ndodh e kunderta!
Shkak i ketyre dukurive negative dhe shume deviante, me te cilat, dita dites po rrethohet e po bashkjetone popullata jone, eshte mungesa totale e organizimit te mirefiillt politik, ekonomik, shendetesore, arsimor, juridik, kulturor dhe shkencor, si leva te domosdoshme, per te mbijetuar njerezishte e me dinjitet, si qenje njerezore.
Shoqeria jone po e pret kot e me padurim menqurine e politikaneve qe po u mungon bukur shume, po e pret menqurin e intelektualeve, te cilet jane mbylle hermetikishte ne labirinthin e tyre te erret, po e pret kot menqurine e shkenctareve te cilet po e ruajn ate per leverdite e veta personale, karieriste e biznesore, qe te mbrohet masivishte ajo nga depertimi masiv e perhapja e rrufeshme e pasioneve te shumta negative e negativitete tjera te pafundme! I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje