Qmenduria e nudistit Rama eshte orientuar kunder interesave te Shqiperise, Kosoves dhe shqipareve ne Ballkan

2. 08. 2021
Ky njeri i mjere shpirterisht, moralisht e kombtarisht me tere qenjen e tij eshte fokusuar kunder interesave vitale te Shqiperise, Kosoves dhe kunder interesave dhe ekzistences se shqiptareve ne ballkan. Ky njeri i mjere dhe i droguar, shenjat e para te terbimit dhe fyerjeve i ka manifestuar haptas dhe publikishte gjate vizites se tij ne Kosove kur i quajti me nofken fyese “gomer” te gjithe ata kosovare qe e kundershtonin idene e Thacit, Baton Haxhiut, ish keshilltar i Edvin Rames dhe idene eVuciqit per ndarjen e Kosoves dhe zhberjen e Shtetit te saje.
Ky mashkull i droguar dhe i pa pike burrerie, mejerimin e vete qe e posedon ne karakterin e tij amoral e akombtar e manifestoi me plote urrejtje, xhelozi dhe inate kunder ish kryeministrit te Kosoves, Ramush Haradinajt, me rastin e denoncimit te tij ne gjykate me nje lende akuzuese ndaj tij.
Te njejten dukuri perplote urrejtje e fyerje e manifestoi edhe ne raport me kryeministrin Albin Kurti, te cilin e etiketoi me fyerjen si “patriot me pizhama” i cili po e mbane Kosoven te izoluar nga bota.
Tani nga Shkupi mes vllait te madh Vuciq dhe vellait te vogel Zaev, ky mashkull pa pike shije e pa pike burrerie e sulmoi publikisht kryeministrin tone Kurti, apo siq e fyen dhe e urren ai me nofken “ patrioti me pizhama”, duke e akuzuar edhe si “peng i se kaluares.
Sipas mendimit tim kryeministri yne Albin Kurti nuk po e izolon Kosoven nga bota, por po e izolon dhe po e mbrone ate nga hegjemonizmi serbo-sllav, i cili po funksionon sipas apetiteve shovene te Kishes dhe Akademise serbe dhe sipas apetiteve te kasapit te ballkanit Millosheviq, qe besnikerishte pa vazhdon ta jetesoi edhe pasardhesi i tij Aleksander Vuciq.
Krimineli dhe “braqa” i Kristaq Rames Vuciq, edhe pse i ka duart e pergjakur me gjak te shqiptareve e popujve tjere ne ballkan, ai dhe politika shtetnore e tij e udhehequr sipas frymes Millosheviqiane, kategorikisht e rrefuzoi marrveshjen e paqes te cilen e propozoi kryeministri yne Albin Kurti ne takimin e 19 korrikut ne Bruksel. E refuzoi , sepse nuk ka deshire ti bie poshte politika hexhemoniste qe e ka ndaj shteteve fqinje te ballkanit, i cili po e armatos deri ne dhemb ushtrine gjakatare te serbise fashiste per kete politike hexhemoniste, e cila eshte e dresuar per vrasje, dhunime, turtora e grabitje te teritoreve te popujve te ballkanit, e sidomos te popullit shqiptar, per ta zgjeruar edhe metej Serbine e madhe fashiste ne dem te Shqiperise, Kosoves e ne dem te shqiptareve ne ballkan, enderr e kahmotshme serbo-ruse.
E ka rrefuzuar marveshjen e paqes qetniku Vuciq, qe mos ti shkoj dem dresura e strukturave paralele me banda qetnikesh ne veriun e Kosoves, ne balle te te cileve gjendet i manipuluari qetniku Goran Rakiq, qe veprojne panjerzishem ne dem te popullates shqiptare, boshnjake e pakicave tjera vendase te asaj ane. Nuk e ka nenshkruar marrveshjen paqesore qe eshte propzuar nga kryeministri i Kosoves, sepse ka synim qe ta jetesoi minishengenin ortodoks serbo-sllav apo ma mire me thene aleancen serbo-sllave nen masken “ballkani i hapur”qe i mundeson dominimin hegjemonist te Serbise mbi shtetet e mbi popujt e ballkanit dhe ta bej inekzisten ne ballkan popullin shqiptar dhe dy shtetet e tyre Kosove Shqiperi. Qe i mundeson rusise dhe Kines ti shtrijn interesat e tyre strategjike ne ballkan.
Po ashtu nuk e ka nenshkruar marrveshjen e paqes dhe nuk i ka pranuar 3 gjenocide te pa para kund ne bote ndaj shqiptareve, gjate luftrave shfarosese qe i ka shkaktuar kunder shqiptareve dhe marrveshjeve te ndryshme sekrete qe te perzihen masivishte shqiptaret nga trojet e veta dhe te shkaterrohet perfundimisht ekonomia e tyre dhe vete ekzistenca. Nje shtet qe udhehiqet nga kriminelet e gjakataret, eshte turp shekullor te behen integrime e mardhenje tjera te ndryshme nga shtetet e ballkanit!
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pa ekivoke, ka bërë dhe po vazhdon t´i bëjë inkursion Kosovës – thënë shkurt po i bie thikë pas shpine dhe me veprimet e tija ka dëmtuar rende dhe po vazhdon ti dëmtoj edhe tani interesat tona kombëtare ne Shqiperi, ne Kosove dhe interesat shqiptare qe jetojne ne trojet e veta nen qizmen pushtuse te fqinjeve tane sllavo- greke serbo malazez dhe maqedono-grek-ortodoks! I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje