Rebelimi i kryeministrit te Shqiperise, haptas po vepron kunder Kosoves e Shqiperise, pro Vuciqit e Serbise

29. 07. 2021
Kah po e qon rebelimi i kryeministrit Edvin Kristaq Rama Shqiperin, Kosoven dhe popullin shqiptare qe jeton ne trojet e veta, nen sundimin greko-sllav, permes minishengenit Serb…?! Cila eshte e mira qe e pret popullin shqiptar apo e keqja permes ketij minishengeni serb?!
A ka populli shqiptar akademik e akademi, qe tia tregoi rrugen per ku eshte nis, kryeministri i rebeluar i Shqiperise? Nese ka akademik e akademi shtetnore ne Tirane e ne Prishtine, pse heshtin akademiket para ketij rebelimi te kryeministrit ne fjale? E nuk ia bejne me dije Kryeministrit dhe atyre politikaneve qe e perkrahin, se kane te drejte ata, apo jane plotesishte ne rruge te gabuar?!
Nese nuk i dalin ne ndihme popullit shqiptar akademite e akademiket e tij, nese nuk e udhezojne ate dhe politikanet e tij qe i ka ne balle, ne raste te veshtira e te turbullta, kujt tjeter duhet ti dalin ne ndihme?! Pse i bartin kote ata tituj e grada shkencore?!
Ku jane akademiket e Akademise Shqiptaro-Amerikane te Shkences dhe Arteve ne Tirane, ne Prishtine dhe ne Shkup qe nuk flasin per keto qeshtje te nderlikuara e delikate, si foli burrerishte e shkencerishte per realitetin politik mes Serbise e Kosoves dhe Shqiperise, nenkryetari i Akademise Shqiptaro-Amerikane te Shkenave dhe Arteve me Seli ne Nework, akademik Mehdi Hyseni, por e kane zgjedhe heshtjen mortore, para rebelimit te politikaneve shqiptar qe po e qojne ujte ne mullij te fqinjeve tane pushtues greko-sllav?! I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje