Cilat jane pazarllyqet e pista te LDK-es, PDK-es, AAK-es dhe NISMES qe i bene ne dem te Kosoves

 

  1. 06. 2021

 

Asociacioni nje etnik serb, Demarakacioni me Malin e Zi dhe Teritori Ekstra per kishat ortodokse te pushtuara nga Serbia, ndarja e Liqenit te Ujmanit, Minishengeni serb dhe leshime tjera ne dem te Kosoves, gjate dialogut me Serbine, jane gabimet me te medha e te pafalshme dhe deshtimi politik katastrofal i kualicionit te piste te LDK-es, PDK-es, AAK-es dhe NISMES gjate qeverisjes se tyre, e cila asnje te mire nuk i solli Kosoves perpos demeve, veshtire te riparushme, perpos qitje ne treg  te pjeseve te Kosoves, zhvatjes se pasurive te saje, instalimit te korupcionit, nepotizmit e krimeve tjera te shumta dhe kapjes se shtetit.

 

Zhurma dhe hallakama qmendurake e opozitareve ne fjale  qe po behet, synim kryesor  e ka tia hudhi qeverise Kurti gabimet, tradhtine dhe pazarlleqet e pista, te cilat i kane bere vete ne dem te Kosoves, shtetit dhe kunder interesave te popullit te saje. Ka synim ta largoi nga pushteti qeverisjen Kurti dhe ta qoi vendin prap ne zgjedhje te jashtzakonshme, me shpresen qe te vijne ne pushtet per ta filluar avazin e piste permes korrupcionit, nepotizmit, krimit te organizuar dhe per ta kapur shtetin dhe instrumentalizuar ate, qe tu sherbej atyre per interesa personale, duke shkelur me dy kembet mbi Kushtetuten e Kosoves dhe mbi ligjet e saj, siq kane bere per dy dekada me radhe.

 

Une shpresoj qe nuk do te shkel ne drrase te kalpte, me asnje kushte qeveria Kurti, mbi te cilen shkelen qeverite e meparshme ne kualicionet e tyre te pista, te cilat i sollen deme te pariparushme Kosoves,  me shpresen e rrezimit te Presidences e Qeverise se saje, qe te shkohet prap ne zgjedhje te jashtzakonshme.

 

Populli tani e ka te kjarte synimin e piste te partive opozitare, qe me pislleqet e veta e shkaterruan tersishte Kosoven dhe u ka mbete merak ta shkaterrojne edhe metej ate. Po ashtu e ka te kjarte se kush jane tani per mbrojtjen e interesasve te Kosoves, shtetit e popullit te saje dhe per mbrojtjen e interesave kombtare te shqiptareve e kush eshte per rrenimin e tyre. Me respekt, mesuesi Ise

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje