Kush ia la kopilin te dera Kosoves, me emrin “Asociacioni nje etnik serb”?!

21. 06, 2021
Kete kopil, pjelle e Serbise pushtuse, ia lane te dera si molle sherri padrejtesishte duke shkelur krye ne veti me dy kembet mbi Kushtetuten e Kosoves, ne te cilen eshte konstatuar se jane shkele me dy kembet mbi 23 nene te saje permes budallakise dhe poshtersise se ish dy kryemistrave te Kosoves Hashim Thaci dhe Isa Mustafa, sa ishin si pale ne dialog me Serbine, te cilet shkonin ne ate dialog si harambasha me duar ne gjepa, duke injoruar tersishte transparencen ne Parlament e ne opinion.
Kete budallaki apo ta quaj me mire tradhti ndaj Kosoves dhe popullit te saje, duhet ta denoi e ta ndeshkoi fort e vendosmerisht populli shqiptar dhe drejtesia e Kosoves, e cila eshte neperkombur nga harambashet e pales kosovare te cilet shkonin me duar ne gjepa, ne dialog me palen serbe, dhe tua kthej shpinen e ti injoroi tersishte e vendosmerish edhe subjektet politike qe u perkisnin harambashat ne fjale, te cilet ne dialog jane shetitur me duar ne gjepa pakurrfar dokumenti serioz ne tavolinat e dialogut.
Per qudij, edhe perkunder gabimeve fatale e tragjike te harambasheve me duar ne gjepa, qe i kane bere ne dem te Kosoves, Shtetit te saj dhe interesave tona kombtare, u kane qendruar prapa e po u qendrojne vendosmerishte militantet e PDK-es, LDK-es dhe AAK-es qe u perkisnin dhe u perkasin ketyre subjekteve politike!
Militantet e ketyre subjekteve ne fjale me shume zhurme e gallame jane pozicionuar kunder Kryeministrit Kurti dhe Presidentes Osmani, edhe pse keta te dy jane pozicionuar vendosmerishte kunder “asociacionit nje etnik serb” dhe kunder “ekstra teritorit per kishat ortodokse, te uzurpuara nga Serbia pushtuse”, qe naj lane si kopil te dera dhe si molle sherri ne dialog me palen serbe, ish kryeministri Thaci dhe ish kryeministri Mustafa, Lider te subjekteve politike PDK dhe LDK ne aleance mes veti.
Kete arrogance opozitare te PDK-es, LDK-es dhe AAK-es duhet ta ndeshko populli edhe metej pameshirshem dhe ta denoi njeher e mire drejtesia e Kosoves, e cila eshte shkele me dy kembet dhe po tentohet te shkilet edhe metej nga militantet partiak ne fjale, duke mos e pranuar fajin dhe gabimet tragjike qe i kane bere ndaj Kosoves, Shtetit dhe ndaj popullit shqiptar kosovar. Me respekt, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje