Po i sulmojne mbrojtesit e Kosoves, shkaterruesit e saje

18. 06. 2021
Ata qe e kurdisen bomben shperthyse ne temelet e Kosoves dhe ne temelet e shtetit te saje, po i versulen tmerresisht e banalishte permes fyerjeve e insinuatave, atyre qe po bejne perpjekje ta qkurdisin kete bombe, qe mos te shperthej ne temelet e shtetit tone dhe ne temelet e Kosoves, qe ti shkaterroi tersishte keto temele, themeluar me gjakun e deshmoreve, sipas apetiteve te Beogradit, i cili shkaktoi dhimbje te medha, plage te pasherueshme dhe gjenocid te papar, kunder shqiptareve te pafajshme, pa dallim moshe e pa dallim gjinije. I cili dogji e shkatrroi masivisht shtepi e pasuri dhe cdo gje te gjalle te kosovareve dhe i dhunoi 20 mij femra shqiptare permes ushtrise e policis gjakatare e pushtuse te saje.
Per ta shfajsuar veten nga krimet e bera kunder Kosoves, shtetit te saje dhe popullates, ata po u bien forte daullave te “patriotizmit” qe se paten kurr pos lakmive per karier, per zhvatje, per korrupcion, per nepotizem e per krime tjera te organizuara ne fushen e ekonomise, shendetesise, arsimit, drejtesise dhe vrasjeve te kundershtareve politik.
Kote u bijne ketyre daullave te thata sepse faji, krimi, korrupcioni, nepotizmi qe e kane bere per dy dekada me radhe po dihet boterishte dhe ka kaluar thelle ne kujtesen e popullit qe i perjetoi tmerresishte gjate ketyre dy dekadave, duke u befasuar nga ato gjera banale qe si ka prite nga bijte e vete, pas atyre torturave e shkaterrimeve qe i perjetoi nga pushtusi gjakatar serb. Me respekt, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje