Opozita dhe opozitaret jane kunder atyre qe e mbrojne dhe i dalin zot Kosoves

29. 05. 2021
Partite opozitare, militantet dhe figurat kryesore te ketyre partive haptas po e kundershtojne luften e atyre qe mbrojne dhe i dalin zot Kosoves duke i shpallur lufte te vendosur hajnise, krimit te organizuar ekonomik, politik, shendetesor, arsimor dhe duke i shpallur lufte heshtje se drejtesise para ketyre krimeve e fenomeneve te shumta e te shemtuara te cilat e kane demtuar setepermi zhvillimin ekonomik te vendit, zhvillimin e arsimit, shendetesise dhe zhvillimin e drejtesise e mireqenjes se qytetareve te vendit.
Partite opozitare me cdo mjet po perpiqen ta pengojne luften kunder te gjitha anomalive qe ia shkaktuan Kosoves, shtetit dhe popullit te saj, opozitaret e tanishem gjate periudhes sa ishin ne pushtet, po i pengojne me cdo mjet ata qe e kane drejtuar luften kunder keqperdorimeve te shumta, kunder korrupcionit, kunder nepotizmit dhe kunder pasurimit te paligjshem te disa figurave kryesore te politikes opozitare derisa ishin ne pushtet.
Partite opozitare po e kundershtojne me te madhe qeverisjen e vendit, qe ajo ti zbatoi reformat dhe ndryshimet mese te duhura te cilat i luftojne akteret e krimit te organizuar ekonomik, politik, shendetesor, arsimor dhe juridik, qe ti shkarkoi bordet e Agjensive te cilat e kane mundesuar realizimin e shume keqperdorimeve qe i kane shkaktuar deme te medha vendit, papunesi e varferi ekstreme qytetareve dhe ua kane rrembyer shpresen te rinjeve tane per nje jete normale ne vendin e tyre.
Partive opozitare nuk po u konvenon aspak dalja ne pah e veprave te tyre te hidhura, te ndyra e kriminale, qe ia kane imponuar vendit, derisa ishin ne pushtet, te cileve Kryeministri Kurti haptas po u thot se e kane vjedhe Kosoven sa ishin duke qeverisur ate. Keto hajni e krime te ndryshme duhet te ndalen sa me pare dhe ta dijne qytetaret se kush jane ata qe ua vodhen pasurite e tyre.
Gallama e zhurshme dhe shpifjet qe po e bejne partite opozitare, posaqerishte PDK-eja kunder presidentes Vjosa Osmani, kryeministrit Albin Kurti, kryeparlamentarit Glauk Konjufca, kryemistres se puneve te jashtme Donika Gervalla dhe ministrave tjere qe e perbejne Qeverine Kurti, ne radhe te pare synim e kane pushtetin, ne radhe te dyte e kane friken se po u zbulohen e po u konfiskohen pasurite e tyre te pervetesuar ne menyre te paligjeshme, per te cilat do te japin pergjegjesi dhe nga frika se te gjitha keqperdorimet qe ia shkatuan Kosoves, shtetit dhe popullit te saje, do te behen publike per opinionin e gjere brenda e jashte vendit, duke ua nxjerr ne ledine te gjitha arpallaqet e tyre dhe te larat e te pa larat qe i kane bere pameshirshem.
E keqja, krimi, amoraliteti, hajnite, vrasjet e tradhtia, duhet ta dij secili, qe ato dalin ne shesh, hereto se vone. Mjer ata qe kane shkele neper keto drrasa te kalbura qe leshojne ere kundermuse ne ambient! Me respekt, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje