Ruana o Zot nga te paedukuarit

16. 03. 2021
Si eshte e mundur si, ti vejne kushte Albin Kurtit e Vjosa Osmanit ata qe i ndeshkoi pameshirshem populli me voten e vete, per sjelljet arrogante te tyre qe i bene per dy dekada me radhe kunder interesave te tij, kunder shtetit dhe plaqkitjeve marramendese e te paligjeshme te pasurise shoqerore e kombtare dhe ua tregoi se ku e kane vendin, asku tjeter pos te streha e qative te tyre qe i kane ndertuar me djersen e popullit, permes korrupcionit, nepotizmit te pamehirshem dhe krimit te organizuar politik.
Po eshte e mundeshme te vejne kushte te tilla para Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, siq vuri kushte lideri i PDK-s, duke i lepir buzet e veta te thara para kamerave, te cilit i ka depertuar ne gjak atij e shokeve te tij korrupcioni i paperballushem per Kosoven dhe popullin e saje, nepotizmi i pameshirshem krejtesisht i pa cipe dhe krimi i organizuar politik, deri ne terbim e cmenduri. Atyre qe u ka depertuar ne gjak, ne tru e ne shpirt, lakmija, egoizmi i pasocializuar, i pahumanizuar, i pa njerzishem. Atyre qe u ka depertuar ne gjak, ne tru e ne shpirt, pafytyresia, arroganca, terbimi dhe qmenduria, te cilat vese nuk i lejojne ata te skuqen e te turperohen para popullit, te cilit i sollen deme te medha, varferi te skajshme dhe nenshtrim e poshtrim te madh.
Ruje o Zot Kosoven, Shtetin dhe popullin e saje nga politikanet e korruptuar, nga politikanet nepotist e te kriminalizuar, dinak, cinik, hipokrit, te pandershem e tradhtar! Ruje dhe ti veteveten popull i dashur nga kasta e politikaneve sociopat! I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje