Uroi te bejne reforma rrenjesore partite tona politike!

15. 03. 2021
I uroi LDK-s fitoren e Lumir Abdixhikut qe u zgjodh kryetar i saj, me shpresen qe tani e tutje te lirohet LDK tersisht nga sistemi tiran dhe nga modelet e thella korruptive, nepotiste dhe krimit galopante qe ia instaloi Isa Mustafa dhe qatipet e tij ne bashkpunim me lideret e PDK-s, AAK-s, NISMES, AKR-s dhe qatipeve te tyre qe u kane shkuar prapa lidereve ne fjale, duke i sjelle shkaterrime e deme te medha Kosoves, Shtetit dhe popullit te saje, duke i sjelle shkaterrime e deme te medha edhe ekonomise, shendetesise, arsimit, drejtesise, politikes, kultures dhe shkences ne nivel vendi e me gjere.
Nese kryetari i ri Lumir Abdixhiku dhe 190 delegatet qe e votuan ate nuk distancohen rrenjesishte nga sistemi tiran dhe nga modelet korruptive, nepotiste dhe kriminale, qe ia instaloi LDK-s dhe politikes kosovare Isa Mustafa dhe catipet e tij ne bashkpunim me lideret e PDK-s, AAK-s, NISM-es, AKR-s dhe catipeve te tyre qe u kane shkuar prapa, partite ne fjale e sidomios LDK do te shkojne drejte fundosjes dhe zhdukjes nga skena politike e Kosoves, siq u zhduk NISMA.
Ketyre partive ne fjale iu uroi te bejne reforma rrenjesore dhe ta fshijne nga skena e tyre sistemin politik tiran dhe modelet e thella te korrupcionit, nepotizmit dhe krimit te organizuar ne politike, ne ekonomi, shendetesi, ne arsim, drejtesi, kulture e ne shkence, qe te behen nje opozite e forte e qeverise Kurti 2 ne ardhje, duke mos lejuar qe te gjalleroi prap ne skenen tone politike korrupcioni, nepotizmi dhe krimi i organizuar.
Po ashtu u deshiroi partive opozitare qe mos te perdorin tani e tutje lojna dhe nerskamza te ndyra, fyerje e perqarje mes veti, siq kane perdor me par, qe ta pengojne funksionimin normal te kesasje qeverie ne ardhje, gjate mandatit te saje qeverises per kater vitet e ardhshme, por ta ndihmojne qe te ecin perpara proceset e ndryshme organizative shtetnore. I jua, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje