Si te sillem, te ndjej e te mendoi tani

2. 03. 2021
“Mendja eshte ajo qe krijon mendime, bindje, besime, shqetesime, emocione tensionuse e smundje te ndryshme tek ne dhe po ajo posedon gjithcka qe i duhet per krijimin e mireqenjes sone”. Dr. Joe Dispenza
Mendja e kushtezon trupin te veproi nen ndikimin e mendimeve, bindjeve, besimeve dhe ndjenjave tona te zhgenjimit, zemrimit, mosdurimit, viktimizimit e rebelimit, njejte siq mundet ta kushtezoi trupin tone, qe ti pergjigjet nje mendje perplote mendime, bindje e besime te reja, te cilat e lirojne trupin tone nga zingjiret e mvarshmerive emocionale negative. Qelsi qe e perzgjedhim eshte ne doren tone.
Nese e kemi deshiren dhe vullnetin e forte te krijojme lidhje te reja nervore te dashurise, gezimit, bashkndjesise dhe miresise, gjithnje e me shume e ndjejme nevojen e ndalimit te emitimit te lidhjeve te vjetra nervore qe e sjellin zhgenjimin, zemrimin, arrogancen, mosbesimin, mosdurimin, viktimizimin dhe rebelimin tek ne.
Tani kam deshire e vullnet te sillem, te ndjej dhe te mendoi ndryshe, jo si me pare me mendime, bindje e besime mbushur perplote shqetesime, tensione emocionale, qe sjellin nervoz, zhgenjim, inat, urrejtje, xhelozi e smundje tjera, por qe sjellin e krijojne lidhje te reja nervore te dashurise, gezimit, miresis, bashkndjesis, mes meje e njerezve. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje