Fyrje e rende e popullates shqiptare te besimit islam nga disa mendje te ulta, te prishta e te trishta shqipfolesish

10. 08. 2020

Vetem mendjet e ulta, te prishta e te trishta qe gjenden ne mesin tone kombtar e fyejn kaq rende e kaq panjerzishte popullaten shqiptare te besimit islam, si pjelle dhe mbetje turko-arabo-aziatike per shkak te besimit te saj ne islam. Vertete fyerje e rende qe vetem mendjet e ulta, te prishta e te trishta e bejne kete fyerje, ne dem te dinjitetit, autoritetit, ne dem te genit dhe moralit te kombit shqiptar!

Popullata shqiptare e besimit islam nuk mbane aspak pergjegjesi e nuk eshte aspak fajtore qe ne trojet shqiptare po ndertohen gjamia islamike më shume seq po ndertohen kisha katolike e kisha ortodokse, me teper seq duhen ne trojet shqiptare.

Popullates shqiptare te besimit islam ia hedhin fajin, e fyejn padrerjtesisht dhe e quajne pjelle dhe mbetje turko-arabo-aziatike per shkak te ndertimit e gjamijave, vetem ato mendje te ulta, te prishta e te trishta qe jane shite per pak pare, ne qarqet e ndryshme antishqiptare per te fute urrejtje e perqarje mes shqiptareve mbi baza fetare, ne vend qe ta gjejne fajtorin kryesor ne politiken tone shqiptare e perbere prej shqiptareve te besimit katolik, ortodoks, islamik dhe e perbere prej minoriteteve ashkalij, rom, egjiptas, serb, malazez e grek, e cila politike me kete perberje qeveritare, presidenciale e parlamentare mbane fajin kryesor per shkak qe eshte korruptuar kembe e koke, eshte kriminalizuar politikisht, moralisht e kombtarisht, duke e zhvate dhe duke shite pjese te atdheut ne dem te popullates shqiptare, ne dem te atdheut e ne dem te dy shteteve shqiptare, qe i kane zhyte deri ne fyt ne korrupcion, nepotizerm,ne krim te organizuar politik, ekonomik, shendetesor, juridik, arsimor e ku jo tjeter?!

Mendjet e prishta e te trishta qe e fajsojne, dhe e etiketojne amoralisht si pjelle e mbetje turko-arabo-aziatike popullaten shqiptare te besimit islam, qe ia imponoi pushtusi otomano-turk, duhet ta dijne menje prishtet dhe koke trishtet se kjo popullate shqiptare mbi 80% qe kaloi ne besimin islam ishte popullate e besimit krishten katolik dhe e besimit krishten ortodoks, tani ajo pjese po akuzohet moralisht qe na paska bere amoralitet seksual me turko-arabo-aziatik, e na paskan mbete te moralshem, te ndershem dhe “puro shqiptare” 100% karat, vetem 10% e popullates se besimit krishten katolik e 10% e populates se besimit krishten ortodoks, kurse 80% e populates shqiptare qe ishte më pare ne besimin katoliko-ortodoks krishten te akuzohet si popullate shqiptare, nena e motra tona qe na pasken berer amoralitet seksual me turko-arabo-azitike, per ta shkaterruar genin tone kombtar me pjelle e me mbetje turko-arabo-aziatike.

Une personalisht mendoi se keto koka te prishta e te trishta tradhtaresh, qe fshihen nen masken e “ patriotizmit” shqiptare nuk jane gje tjeter pos shpirta te shitur e te deformuar me misione te caktuara nga qarqet e ndryshme antishqiptare, qe te fusin perqarje, urrejtje, vellavrasje e mjegllnaj mes shqiptareve mbi baza fetare, politike e regjionale dhe kane filluar ta quaj Kosoven tone martire XHMAJHURIA qe po naj trishtojka miqte tan!. Paqin faqen e zeze dhe u turperofshin para popullit shqiptar si mbeturina qe e fusin bela mes nesh, zhvatin, jetojne dhe e shkaterrojne atdheun tone tersisht! I juaj, mësuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje