U bene bashk prap hienat e politikes se Kosoves

23. 04. 2020

Hienat edhe pse qapiten e ulurojne kunder njera tjetres, i bene bashk gjahu kunder trupit te Kosoves, qe tia rjepin tersishte edhe ate pak mish qe i ka mbetur mbi kockat e trupit te saje.

Hienave te kesaje politike ua ka verbuar syte, tjetersuar mendjen dhe ua ka harbuar e egersuar shpirtin e zemren uria per “mish” e per “gjak”, qe ti versulen egersishte edhe njehere me afsh hienash, tia ngulin dhembet per se gjalli trupit te Kosoves, derisa ti dele shpirti nga dhembet e pergjakur ne trupin e saj prej kafshimit te hienave.

Hienat ne fjale, nuk e kane ndermend te ndalen se kafshuari dhe pergjakjen e dhembeve mbi trupin e viktimes Kosove, derisa tia rjepin mishin perfundimisht kockave te trupit te saje.

Ky fat i keq i Kosoves po e percjelle ne te njeten menyre, edhe Shqiperine si shtet dhe trojet tjera shqiptare nen pushtimin gjakatar greko-sllav.

I vetmi shpetim nga hienat “mishngrenese” e “gjakpirese”, eshte ngritja ne kemb e”Luanit “ poppull te shqiptareve, qe me forcen e vete te pathyshme, ti shkaterroi pergjithmone hienat “mishngrenese” e “gjakpirese” mbi trupin e trojeve shqiptare brenda e jashte kufijeve te imponuar mes nesh dhe ti largoi nga trupi i pergjakur prej dhembeve te egersuar te hienave ne fjale.

Hienat nuk kane aftesi, nuk kane ndjenja e shpirte te kuptojne miresjelljen, tolerancen e mirekuptimin njerzor, pos forces se perballjes qe shperthen nga populli ne ballafaqim fyta fyt me hienat, nese populli nuk deshiron te rjepet per se gjalli, edhe ai pak mish qe i ka mbete mbi kockat e trupit te tije.

Populli i Kosoves i ka prite e i ka duruar qe dy dekada me radhe mbi trupin e vete, hienat duke e pergjakur e duke e rjeper per se gjalli!

Po me duket se i ka ardhe fundi i durimit te popullit te Kosoves, ti duroi hienat edhe metej me dhembet e turite e tyre te pergjakur mbi trupin e vet, nese nuk deshiron te vdes per se gjalli e me trishtim nga hienat e terbuara! I juaj, mësuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje