Politika e lakmitareve, hileqareve, genjeshtareve dhe te padijshmeve, dita dites po ua veshtiresone jeten dhe perspektiven e qytetareve shqiptar

Isa Thaçi
29 Shkurt 2016 në 7:52 PD •

Politika e te permendurve më larte jo vetem qe po e veshtireson jeten dhe perspektiven e qytetareve shqiptar, por po shkel edhe mbi idealin e sakrificen e Kamandantit Legjendar Adem Jasharit dhe familjes se tij.

Jo vetem qe po shkel mbi sakrificen e jasharajve, por po shkele edhe mbi sakrificen e gjenocidin e popullit shqiptar dhe mbi dhunimin e nenave dhe motrave shqiptare qe e perjetuan gjate luftes se fundit e luftrave tjera neper shekuj e dekada.

Jo vetem qe po shkel mbi dhunimin , sakrificen dhe gjenocidin e popoullit shqiptar, por po shkel edhe mbi Betimin e ushtareve tane trima qe u betuan per çlirimin e trojeve shqiptare dhe shumica prej tyre rane heroikishte ne ballafaqim me ushtrine, policine e ne ballafaqim me fallangat e ndryshme gjakatare serbe per mbrojtjen, per lirine e per bashkim e trojeve tona.

Ata qe shkelin mbi idealet e deshmoreve, mbi sakrificen dhe gjenocin e popullit shqiptar dhe mbi turturat, dhunimin e poshtrimin e nenave dhe motrave tona shqiptare, jane kunder Drenices, kunder Legjendarit tone Adem jashari dhe kunder sakrifices te pa shembullt ne bote te familjes se tij.

Jane kunder sakrifices se Mitrovices, Llapiit e Gollakut, kunder Gjilanit e Kaqanikut. Jane kunder sakrifices se Dukagjinit, e trojeve te atij rrafshi dhe kunder sakrifices se rrafshit te Kosoves dhe kryeqndres se saj Prishtines.

Jane kunder Kosoves, Shqiperise, Çamerise, Ilirides, Presheves e trojeve tjera shqiptare nen Serbine, jane kunder Ulqinit, Plaves e Gusise, Hotit e Grudes dhe gjithe Malesise se Madhe, nen pushtimin e malazezeve dhe ne fund jane kunder kombit shqiptar e sakrificave te shumta te tij e pro interesave te veta personale.

Lakmitaret, hileqaret, genjeshtaret dhe te padijshmit, politiken e vete e mbeshtesin mbi punet e ndyra e te pandershme, duke ua marr tjereve te drejten e dinjitetit dhe fjalen e lire, te drejten per te bere jete njerezore dhe per tu ndjere te barabart me tjeret.

Politika e tyre po i shembe te gjitha vlerat njerezore e kombetare per interesat e veta personale, te mbushur perplot maskarlleqe, po shet e tregton pjese te atdheut, po krijon minishtet per kriminelet serb ne mes te shtetit te Kosoves .

Ata e mbrojne maskarllekun e vete, si parim e si ligj per shtet, ndersa dinjitetin e qytetareve, ndjenjen dhe dashurine e tyre per komb e per atedhe, e cilesojne dhe e kualifikojne si veper kunder shtetit dhe politikes se tyre, te nivelit më te ulte njerzor.

Kete politike qe po zhvillohet tani per tani, nuk e lajne lumejte, detrat, as oqeanet pa pastertine e ndotjen e saje, mbushur perplote genjeshtra e premtime te thata, mbushur me dallavera, krime, korrupcion e tradhti deri ne fyt.

Tani o kurr populli shqiptar duhet ta marr ne duar te veta fatin e tij, sepse duke shiquar duar kryq dhe anash e djathtas veprat e liga e te ndyra te lakmitareve, hileqareve, genjeshtareve, te padijshmeve, mashtruseve dhe tradhtareve, do te na thellohet e keqja edhe më shume dhe fati i yne do te shnderrohet ne fatkeqesi. I juaj, mësuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje