Kush po i provokon shqiptaret me pytje sa provokuese aqe edhe idiotike se, me kë jemi vllezer

Ata qe u bejne pyetje provokuese shqiptareve se, a e kemi vella Erdoganin apo Ogllun, jane figura te terbuara shqipfolese dhe te shitura, qe kane ra nen ndikimin e qarqeve propagandistike antishptare, te cilat propaganda po zihen ne kuzhinat e Beogradit, Athines, Moskes, Vatikanit dhe Stambollit. Kush i bene pyetje te tilla shqiptareve se, a i kemi vellezer turko-aziatiket , latino-romaket, greko-bizantinet dhe sllavo-ortodokset pushtues, jane zagar shqipfoles te shitur dhe tradhtar te nivelit me te larte te tradhtise kombetare, qe synim e kane perqarjen e unitetit tone si komb mbi baza fetare dhe sherbimin e nje argati te mjere ne favor te pushtueseve tane. Ai qe eshte shqiptar normal dhe e ndjene veten shqiptar, e dine fare mire dhe e ka te kjarte se, vella eshte vetem me shqiptarin e jo me turkun, me grekun, me sllavet, me italjanin, gjermanin, anglezin dhe me franqezin, te cilet historikisht ishin kunder nesh dhe nuk lane veprim pa e perdorur, ne dem te qeshtjes sone kombetare dhe ne dem te trojeve tona etnike. Ky soj i gjallesave shqipfolese me pyetjet e veta provokuse e idiotike , me se paku jane shqiptare, e mese shumti jane tradhtar, qe punojne si te shitur ne dem te qeshtjes sone kombetare dhe ne dem te unitetit te tije.
Lexuesi im i dashur, mundesite jane ne duarte tona , qe mos te provokohemi ne mes veti mbi baza fetare e mbi baza politike, duke i drejtuar kombit shqiptar pyetje te nivelit ma te ulte idiotik, se kë e kemi vella?! Ne jemi vellezer vetem me shqiptaret, e jo me tjeret. Me tjeret mund te jemi miqe, duke dalluar kjarte se, ke e kemi mik e ke armik. kush e meriton respektin tone e kush e meriton te luftohet me te gjitha mjetet, e jo te durtrokitet, ne dem te qeshtjes sone kombtare. I juaj, mesuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje