Asgje e mire per shtetin, popullin dhe per atdheun nuk vije prej politikaneve te tipit Isa Mustafa, klanit PRONTO e PAN

29. 12. 2020
Politikaneve te tipit te Isa Mustafes dhe elites se tij qe i shkojne prapa, Klanit PRONTO e PAN u ka skaduar skajshmerisht koha sebashku me xhepurat, dokrrat e rrangallat e tyre, me te cilat e kane genyer e mashtruar paturpesisht popullin e vete, e kane shkaterruar shtetin, e kane zhvate pasurine kombtare dhe kane shite pjese te atedheut per dy dekada me radhe. Ketyre te mjereve e te gjoreve kurr nuk u ka shkuar mendja per te miren e atdheut, shtetit e per te miren e popullit, pos per të keqen e tyre.
Aleancat mes partive tona deri me tani qe jane bere per ta fituar pushtetin, ishin dhe jane aleanca te pasinqerta, te pandershme dhe te padrejta, ne kundershtim me interesat e atdheut dhe popullit, te cilat i ka karakterizuar, korrupcioni, nepotizmi dhe krimi i organizuar politik, ekonomik, shendetesor, arsimor e juridik duke i favorizuar interesat personale, grupore e partiake, ne dem te interersave te perbashkta.
Ky fenomen i qoroditur i ka kushtuar shume shtrejte kombit shqiptar, shtetit dhe atdheut te tij qe eshte i ngulfatur ne te gjitha sferat, me humbje teritoresh, me coptim te trojeve tona e me ndarje te popullates ne kater shtete fqinje greko-sllave, pushtues e grabites te trojeve tona.
Perpjekjet te mbesim njerez mes njerezve ia kemi borgje atedheut dhe kombit tone, sepse e panjerezishmja e politikaneve tane i ka tejkaluar kufijt dhe haraqin e saje po e pagajn ata qe mese paku kan faj. Populli pershkak te zhgenjimit te tij ne politikanet e vete dhe per sahkak te ketyre rrethana te mjera qe i kane krijuar ata, po kerkon me ngulm ndryshime rrenjesore dhe largimin e rangallave nga skena politike, te cilet paturpesishte shkelen e po shkelin mbi interesat e atedheut, mbi idealin e deshmoreve, mbi sakrificen 13 mij viktimave qe nga foshnjet e deri te pleqte më te moshuar, mbi dhunimin e 20 mije nenave e motrave tona shqiptare, mbi parimet ligjore, kushtetuse e shtetnore dhe mbi interesat e popullit qe e perfaqesuan per dy dekada me radhe. I juaj, mësuesi Isë
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje