Tiranet, te korruptuarit, nepotistet dhe kriminelet shkelin pameshirshem mbi ligjet e kushtetutes se vendit

26. 10. 2021
Ne nje shtet ku nuk respektohet ligji e kushtetuta linde korrupcioni, nepotizmi, krimi i organizuar tirania, anarhia, vandalizmi dhe shkaterrimi total i vendit, i shtetit dhe i pasurise shoqerore e kombtare.
Te abuzosh me ligjin e kushtetuten e vendit per interesa tua personale, partiake e grupore, te abuzon ate sipas apetiteve dhe situatave personale dhe te shkelish me dy këmbet mbi te, eshte e pamundeshme te mos linde tirania shtetnore, qeveritare, paralamentare dhe partiake.
Eshte e pamundeshme te moslinde anarhija dhe vandalizmi neper institucione te ndryshme shtetnore e private, ne partite politike qe jane ne pushtet, ne shoqata te ndryshme e ne grupe njerezish vandal, ne mjetet e informacionit dhe ne institucionet fetare e kulturore.
Me nje fjale linde nje lufte e pakuptimt dhe shkaterrimtare, drejtuar kunder njeri tjetrit, drejtuar shkaterrimit ne mase te vendit, shtetit, popullit dhe pasurise shoqerore e kombetare.
Te luftohet tirania, korrupcioni, nepotizmi dhe krimi i organizuar, nuk duhet assesi pushtetaret te shkelin mbi ligjet dhe kushtetuten e shtetit, por ti respektojne praktikisht ato dhe ti ruajne e ti mbrojne sikur syte e ballit, nese nuk deshirojne te behen tiran, te korruptuar, nepotist, te pa fytyre, te pa ndershem e kriminel te pameshirshem naj vendit, ndaj shtetit dhe ndaj popullit e pasurise se tij.
Ata qe nuk jane ne pushtet s`eshte mire te behen tirane, anarhiste e vandal ne raport me institucionet e shtetit dhe ne raport me ndermarrjet shteterore e private, ne raport me pasurine shoqerore, shtetnore e kombetare, sepse eshte fituar me djeresen e dikujt.
Tirania, anarhia dhe vandalizmi i ka shkaterruar dhe i ka shemb perandorite me te medha te botes. I juaj mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje