Voten time do tua jap sot si perhere atyre qe i mbrojne interesat kombtare te Kosoves, shtetit e popullit te saje

17. 10. 2021
Eshte mekat e humbje e madhe per ne shqiptaret, tua japim voten atyre qe shkelen mbi interesat kombtare te Kosoves, shtetit e popullates se saj. Atyre qe e zhyten vendin ne korrupcion, nepotizem dhe krim te organizuar politik, ekonomik, shendetesor, arsimor, kulturor, juridik e shkencor dhe atyre qe shkelen mbi amanetin dhe gjakun e deshmoreve te kombit.
Eshte mekat e humbje e madhe per ne shqiptaret, tua japim voten atyre qe futen perqarje, urrejtje e vellavrasje mes shqiptareve mbi baza partiake e politike dhe mbi baza fetare e regjionale. Atyre qe i humben mbi 8200 hektar toke rreth demarkacionit me Malin e Zi dhe 4000 hektar rreth demarkacionit me Maqedonin e Veriut.
Eshte mekat e humbje e madhe per ne shqiptaret tua japim voten atyre qe e nenshkruan marrveshjen e “Zajednices” se komunave me shumice serbe, atyre qe e nenshkruan marrveshjen per ekstra tiritor rreth kishave ortodokse te Kosoves, te uzurpuara nga kolonet serb me rastin e pushtimit te saj, nga ana e Serbise fashiste.
Ua bej me die publikisht opinionit, se une nuk i perkas zyrtarisht asnjerit subjekt politik qe i posedon Kosova, prej atij momentit kur ka ardhe ne krye te LDK-s Titisti Isa Mustafa, edhe pse isha antar i kesaj partije qe nga momenti i nenshkrimit ne listen e saje publike qe ishte vendosur para Hotelit Grand te Prishtines, qe nenshkruheshin vullnetarishte qytetaret e Kosoves, derisa ishte gjalle Presidenti Historik Dr. Ibrahim Rugova ne balle te saje. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje