Me paterica te Isa Mustafes dhe Klanit te tij nuk arrihet ideali i LDK-s qe e kishte me Presidentin Historik Dr. Ibrahim Rugoven

9. 10. 2021
Pa e “vrar” politikisht Titistin Isa Mustafa dhe klanin e tij, do te mbetet i plagosur per vdekje, ideali kombtar i LDK-s, qe e kishte me Presidentin Historik Dr. Ibrahim Rugoven ne balle. Ky ideal ka mbetur peng ne leter duke u keqperdorur nga Titisti ne fjale dhe klani i tij i terbuar, te cilet ate ideal e shnderruan ne krim te organizuar duke e keqperdorur per interesat e veta elektorale, grupore, familjare e partiake dhe duke e shnderruar ate ideal ne krim te organizuar politik, ekonomik, shendetesor, arsimor dhe juridik, ne bashkpunim me akteret e planit PRONTO dhe PAN, te korruptuar kemb e koke.
Veset, arroganca, mendjemadhesia, egoizmi, lakmia e qoroditur dhe injorimi i vullnetit te qytetareve kosovar. Korrupcioni, neportizmi dhe krimet e ndryshme te organizuar ne bashkpunim me PRONTISTET e PANISTET, ne fusha te ndryshme jetesore, e kane detyruar elektoratin e Kosoves, tua tregoi se ku e kane vendin te korruptuarit, nepotistet dhe kriminelet e rongut PRONTO e PAN dhe Titistit Isa Mustafa e klanit te tij.
LDK e Titistit Mustafa dhe klanit te tij, kurren e kurres nuk kthehet ne idealin kombtar te LDK-s qe e kishte dikur me Presidentin Historik Dr. Ibrahim Rugova.                                                                                                                                                                                                                                             Duhet force, vullnet dhe energji e madhe e personaliteteve te reja, qe jane te gatshem ta orientojne LDK-n, ne rrugen e saje te drejte, te frytshme, vizionarer, humane, sociale, kombtare e njerezore qe e kishte dikure.
Eshte koha tani o kurre qe LDK te zhvishet tersishte sa me pare nga e kaluara e hidhur dhe e ndyre, me te cilen e veshi Titisti Isa Mustafa dhe klani i tij kriminal, qe te kthehet ne frymen rugoviane, nese e deshiron shpetimin e saje dhe ngritjen e autoritetit qe e kishte dikur para elektoratit te Kosoves me Dr. Rugoven ne balle. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje