Akuzojne ata qe i ndeshkoi e po i akuzon populli me voten e vete

 

  1. 04. 2021

Te akuzohet Presidentja e Kosoves Dr. Vjosa Osmani si anti UCK e mohuse e vlerave te saje dhe si perqarese nga ata qe ia ulen per toke imazhin e UCK-s, imazhin e shtetit tone, imazhin e Kosoves dhe popullit te saje, nga ata qe e perqane defenitivishte popullin, vertete eshte smundje anakronike e kohes, sepse fatkeqesishte ata po rreshtohen njejte si kundershtar te saje, kundershtar te Shtetit te Kosoves dhe kundershtar te votes se popullit te cilit i takojne, njejte siq po rreshtohet Serbia dhe Vucici me eliten e tij kriminale te politikes serbe dhe njejte siq po rreshtohet “Lista Serbe” e derigjuar nga Beogradi fashist.

Nga ata qe vepruan njejt si “Lista Serbe” te mos konsolidohet Parlamenti i ri i Kosoves me kryetarin Glauk Konjufca, te mos konsolidohet Qeveria e Kosoves me Kryeministrin Albin Kurti II, te mos konsolidohet Presidenca me Presidenten Dr. Vjosa Osmani, sipas apetiteve te Beogradit, te cilet e mohuan pjesmarrjen e tyre ne Parlament qe te votojne pro ose kunder, njejte siq e mohoi pjesemarrjen “Lista serbe”, ne krye me kriminelin serb Goran Rakiq, i cili nuk e njeh dhe e urrene Shtetin e Kosoves, Parlamentin, Qeverine e Presidencen e saje dhe popullin shqiptar ne pergjithesi.

Nuk munde te konsiderohen dashamire te UCK-s ata qe i perbalten vlerat e saje, ata qe shkelen mbi idealin e deshmoreve per liri e pavaresi dhe shkelen mbi gjakun e tyre, ata qe e zhvaten maksimalisht vendin, e shkaterruan shetetin, e zhyten ne korrupcion e krim te organizuar, ata qe shiten pjese te atedheut dhe i qiten ne trege edhe pjese tjera te tij, ata qe e perqajten popullin dhe vrajten pameshirshem kundershtaret e tyre politik dhe ata qe e formuan SHIKUN.

Cfare ti themi keti veprimi, pos veprim qellim keq, antikombtar, anti njerezor e anti institucional i opozitareve prontiste e paniste, te cilet e treguan veten se kush ishin e kush jane per dy dekada me radhe. I juaj, mesuesi Ise.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje