Po premtojnë “rimekembje”, “shtetin shtet” dhe “bashkimin kombtar”, ata që e shkatërruan rimekëmbjen, e kapën shtetin dhe e përqan përfundimishtë populli

10. 02. 2021
Ku ishin militantët e prontomafisë së PDK-es që nuk na rimëkëmbën për dy dekada me radhë, të cilët ishin në ballë të shtetit? Ku ishin patericat e Isa Mustafës dhe ai vetë dhe AKR e Pacollit me patericat e tij, të cilët e kanë poshtruar LDK-en e AKR-en, edhe pse ishin ne ballë të pushtetit, të cilët nuk e formuan shtetin shtet? Ku ishin deri me tani militantet e NISMES qe nuk ia ngriten vlerat e çlirimtareve te Kosoves per dy dekadas me radhe. Ku ishin militantet e AAK-es qe nuk e bashkuan popullin…?
Po ku kane pas me qene, pos te angazhuar ne zhvatjen e vendit, kapjen e shtetit, perhapjen e korrupcionit, nepotizmit, narkomanise, krimit te organizuar dhe shkaterrimit total te shtetit, ardhmerise se popullit dhe vrasjen e shpreses se gjeneratave te reja per te jetuar ne atdheun dhe ne vendelindjen e vete. Po ku kanë pas me qenë, pos që ishin të zënë duke futur në radhët e çlirmtarëve, veteran të rrejshëm me qëllime djallëzore përsonale, familjare, farefisnore, miqesore, korruptive, grupore e partiake, në dëm të autoritetit dhe jetës së çlirimtaëve të vërtetë dhe dëshmorëve të kombit!
Nëse edhe këtë herë u besojmë gënjeshtarëve, matrapazeve, intersgjinjeve dhe atyre që i kanë bërë të gjitha të kqijat kundër shtetit, kundër Kosovës dhe kanë shitur pjesë të sajë, kane  lejuar “zajednica serbe” në mes të shtetit të Kosovës, kane lejuar teritor ekstra për kisha ortodokse, te pushtuara nga ana e serbëve, duke tentuar ta ndajnë Kosoven mes përmes Urës së Ibrit në Mitrovicë, për ta ndar Ujmanin me Serbinë, e çka jo tjetër dhe prap tua japim votën! Vërtetë na paska denuar Zoti dhe po e denojmë vetevetene e po e vrasim me dorën tone, pa të keqën e askujtë. I juaj, mësuesi Isë
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje