“Rimekembja”, “shteti shtet” eshte pjelle e atyre qe genjeyen, mashtruan dhe shkaterruan per dy dekada me radhe

  1. 01. 2021

Vetem te padijshmit, lakmitaret e karieristet presin “rimekembje” te Kosoves, “shtetit shtet” te saje nga ata qe e neperkemben, e zhvaten dhe e shkaterruan per dy dekada me radhe Kosoven, shtetin e saje  dhe e varferuan skajshmerisht popullin. Nga ata qe e  qiten ne treg Kosoven, shiten pjese te saje dhe e qiten ne treg ndarjen mes permes  te Kosoves dhe zhberjen e shtetit te saje Nga ata qe themeluan zajednica te komunave me shumice te minoritetit serb, nga ata qe neshkruan tu ipet ekstra teritor kishave ortodokse shqiptare, te pushtara nga Serbia, duke ua marr tokat e punes, arat, livadhet e mallet shqiptareve.

“Rimekembjen” e Kosoves dhe “shtetit shtet” te saje nga akteret e qeverise PRONTO e PAN, e presin ata qe e kane zhvate dhe e kane shkaterruar tersishte Kosoven dhe shtetin e saje, sebashku me akteret ne fjale dhe synojne prap ta zhvatin e ta shkaterrojne perfundimishte ate dhe shtetin e saje, siq e shkaterruan  per dy dekada me radhe shtetin,  asetet e pasurise kombtare dhe i pervetesuan paligjshem per interesa personale, familjare, grupore e partiake, duke gjunjezuar, me varferi ekstreme popullin e Kosoves dhe duke ua vrar perfundimisht shpresen e gjeneratave te reja, te cilat dita dites po e zbrazin vendin tone, tokat dhe shtepite e familjareve te tyre duke u tretur rrugeve te botes  per kafshaten e bukes.                                                                                                                                                                                                                                                                               “Rimekembje” dhe “shtet” te tille, siq e pershkruam më larte bejne vetem tradhtaret e vendit qe zhvatin, shesin e shkaterrojne çdo gje qe gjejne perpara dhe shkelin mbi gjakun e deshmoreve dhe mbi amanetin e tyre.                                                                                                                                         Mos u besoni dhe mos i votoni ata qe na genjyen e na mashtruan per dy dekada me radhe, ata qe e zhvaten, e shkaterruan dhe e varferuan Kosoven, shtetin dhe popullin e saje! I juaj, mësuesi Isë

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje