Nuk priten te mira pos te kqija nga keta politikane qe i patem dhe i kemi ne balle te politikes

15. 07. 2020

Nuk priten te mira pos te kqija per shqiptaret qe po e perkrahin frymen shkatruse te politikes qe e kemi ne balle per dy dekada me radhe.
Politika e politikanet qe e kane instaluar korrupcionin, krimin e organizuar, nepotizmin apo familjarizmin, nuk i sjellin asgje te mire atdheut dhe popullit, pos shkatrrimit total dhe varferise ekstreme.

Derisa tu shkojme prapa e ti perkrahim politikanet te cilet e nenshkruan marrveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, ku si pasoi i humbem mbi 8200 hektare toke ne teritorin e Kosoves. Derisa tu shkojme prapa e ti perkrahim politikanet qe e nenshkruan marrveshjen kunder kushtetuse te themelimit te asociacionit te komunave me shumice serbe dhe me kompetenca shtyetnore.
Derisa tu shkojme prapa e ti perkrahim politikanet tane qe e kane nenshkruar lejimin e ekstra teritorit per kishat ortodokse serbe, te uzurpuara dhunshem nga pushtimi fashist serb, nuk pritet asgje e mire per shqiptaret, pos te kqijave e te zezave sistematike.

Derisa ti perkrahim e tu shkojme prapa politikaneve tane shqiptare qe bejne marveshje sekrete e kriminale me Kriminelin Vuçiç per ta ndare Kosoven me Serbine e Shqiperine dhe per ta themeluar minishengenin Serbi-Shqiperi- maqedoni e veriut, nuk pritet asgje e mire, asgje e bardhe, asgje e ndershme dhe asgje kombtare e njerezore, pos te kqijave, te zezave, te pandershmeve, kunder kombit e kunder njerezores.

Gjitha keto tmerre qe i perjetoi e po i perjeton Kosova, shteti dhe populli i saje, mbi 50% te fajit i ka populli, qe e perkrahu e po e perkrah ploitiken e politikanet e qeverise PRONTO dhe PAN, per dy dekada me radhe, duke e genjyer veten, se do te kete diçka njerezore, humane, sociale, morale e kombtare prej ketyre politikaneve sociopat, qe vet i kemi vuar ne balle te skenes sone politike dhe i kemi perkrahur. I juaj, mësuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje