Politika sociopate po e shkaterron vendin dhe shtetin tone te lare me gjak

12. 06. 2020

Presidenti i Kosoves ka ambicje qe ta marr Presheven, edhe pse hasmi i ka hy brenda shtepise. Kryeministri i qeverise Hoti, po i bene lutje zavendeskryeministrit te vete Goran Rakiq, te mos i largoi nga zyra e vete simbolet e shtetit te Kosoves. Parlamenti i Kosoves se bashku me Qverine jane bere vegla manipulimi te Presidentit dhe Baterices se tij Isa Mustafa.

Per raste te tilla ka thene populli : “ Kure prishen vellaznia mes veti e shkaterrojne shtepine e tyre sipas direktivave te kojshive qe i kane per rreth, inati njeri tjetrit”.

Pas ketij marifetllëku qe po i ndodh Kosoves, shtetit dhe popullit te saje, nuk besoje fare se, Presidenca, Qeveria dhe Parlamenti i Kosoves kane vullnet, dituri, menquri e guxim ta marrin Presheven e teritoret tjera shqiptare te pushtuara nga Serbia, sa ta kane brenda ne qeverin Hoti zavendeskryeministrin Goran Rakiq, qe e ka pushtuar qeverine tij.

Qe e ka pushtuar Kosoven veriore dhe gjysmen e Mitrovices, te ciles ia ka vuar telat me xhemba, mese per mes Ures se Ibrit, e ka paralizuar funksionimin e shtetit te Kosoves ne ate pjese, e ka krijuar arsimin, shendetesine dhe gjygjesine paralele, e ka ndaluar shtrirjen e kompetencave te Ushtrise sone çlirimtare dhe mbrojtes se teritorit te shtetit tone ne ate pjese, pa lejen e tij, e ka mbush Kosoven veriore me simbole shtetnore, historike e kulturore te Serbise dhe e ka pastruar ate teritor nga simbolet shtetnore, kulturore e historike te Kosoves, nuk e lejon popullaten shqiptare te kthehet neper shtepite e veta dhe po nderton qyteze me shtepia per kolon serb.

Pas gjithe kesaje katrahure qe i ka ndodhe e po i ndodhe kosoves, kam bindjen time personale, se tani e ka kuptuar shume mire populli yne i dashur, se kujte ia ka besuar fatin e vete, udheheqjen e shtetit, mbrotjen e kufijeve te atedheut dhe ardhmerine e vete, qe dy dekada me radhe. Zgjohu nga gjumi dhe agonia populli yne i dashur, sepse dikure do te jete shume vone e me pasoja te medha jetesore zgjimi yte i domosdoshem! I juaj, mësuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje