Arroganca e arrivizmi i politikaneve tane dhe bashkpuntoreve te tyre ka marr permasa tragjike

Arroganca dhe arrivizmi po deperton me te madhe ne fushen politike, intelektuale, fetare, ekonomike, shendetesore, arsimore, juridike e gjetiu ne jeten e shqiptareve.

Me arrogance e arrivizem nenkuptohet sjellja e vrazhde, e pakulturuar, e shemtuar dhe qendrimi perbuzes e mosperfilles kunder tjereve dhe kunder kombit ne pergjithesi.

Nga arroganca e arrivizmi i politikaneve shqiptar dhe bashkpuntoreve te tyre andej e ketej kufijeve, po trajtohet me mendjemadhesi e sharllatanizem, krejtesisht ne menyre fyese, perbuzese, urrejtese e perqmuese qeshtja dhe problemet e ndryshme kombtare, per interesa personale te arroganteve dhe arrivisteve politik dhe ndihmaqareve te tyre.

Me arrivizem e arrogance kuptojme sjelljet e atyre qe e kane synim te ecin perpara, pa i zgjedhur njerzisht mjetet e duhura, qe te arrijne sukses ne karieren profesionale e politike te tyre.

Arrivistet nuk i meritojne fare sukseset dhe ngritjet e tyre perofesionale e karieriste, sepse ata arritjet i bejne permes menyrave ma te ulta, ma te shemtuara dhe ma te pandershme qe nuk i bejne njerzit e edukuar e te kluturuar.

Arroganca dhe arrivizmi politik, fetare dhe intelektual, gjithne e më shume po behet pengese e madhe tek ne shqiptaret, qe ti zgjidhim problemet tona te shumta kombetare, familjare e personale dhe te ecim drejte zhvillimit e perparimit.

Derisa te mos e ndeshkojme pameshirshem me te gjitha mjetet qe i posedojme arrogancen dhe arrivismin e politikaneve tane dhe bashkpuntoreve te tyre, do ta paguajme shume shtrejte haraqin e shkatrrimeve qe po behen nga ta, te cilet nuk kane te ndalur me sjelljet abuzive te tyre ne nivel komunal, rajonal e ne nivel kombtar. I juaj, mesuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje