Paqin faqen e zeze dhe i mbuloft turpi perjetsisht ata qe po i bijne thike pas shpine popullit shqiptar dhe ata qe po i versulen si bisha per tia rrembyer pasurine e trojet e tij

I denoft  Zoti, populli dhe i vraft gjaku i deshmoireve ata qe po shkelin mbi kete gjak, mbi gjakun e 15 mije viktimave te pafajshme nga te gjitha moshat, te vrare e te masakruareve, ata qe po shkelin ne nderin dhe turturat e 20 mij nenave e motrave tona shqiptare, te dhunuara nga pushtuesi serbo-gjakatar.Ata qe e kane uzurpuar shtetin dhe po manipulojne me instrumentet e tij kunder popullit, kunder ardhmerise se tije. Ata qe e kane zhyte ne korrupcion fund e krye Kosoven, Shqiperine dhe trojet tjera shqiptare nen okupim, ata qe po e uzurpojne dhe keqperdorin pasurine e perbashket kombtare, ata qe po krijojne padrejtesi te medha ne punesim e ne shkollim, qe i kane militarizuar trojet shqiptare me militante te verbet e te korruptuar partiak, jane fajtoret më te mdhej qe po hedhin valle kunder vendit e popullit tone, se bashku me pushtusit dhe qarqet e ndryshme antishqiptare. Me keto sjellje e veprime te pamatura e aspak njerzore, e humben edhe perkrahjen e miqeve tane qe na shpetuan nga shfarosja e greko-sllaveve te ballkanit. Ata qe jane zhyte deri ne fyt ne kanalet e narkomanise e prostitucionit, ata qe ne menyre te organizuar se bashku me pushtuesit tane bartin kolona shqiptaresh nga te gjitha trojet tona, duke i transportuar per ne perendim, qe ta zbrazin sa më pare Kosoven dhe trojet tjera shqiptare nga pjesa ma vitale e popullates se saje, ata qe e kane instrumentalizuar drejtesine, pushtetin dhe kushtetuten per interesat e veta personale e klanore, ata qe ia kane zene frymarrjen e lirshme institucioneve tona shtetnore e kombetare. Fatkeqesia e atdheut dhe turpi i kombit shqiptar ishin më pare e jane edhe tani, ata qe i falen e po i falin toka malit te Zi, ata qe i dhane e po i japin mundesi Serbise dhe krimineleve serb te krijojne shtet mes shtetit te Kosoves dhe ne dem te tije, ata qe ia forcuan e po ia forcojne temelet Serbise te na zhbije nga faqja e dheut dhe mos ta lej ti qeli syte kurr shteti i Kosoves dhe populli i saje, duke e vrare popullin e duke ia marre pjese pjese tokat e tije, njejte si shtetit te Bosnes e populli te saje, me “Republika Serbsken”. Ata qe nuk po e shohin edhe pas kaq viteve qe ka perfunduar lufta, se e kane ndare Mitrovicen ne dy pjese, njeren per kriminelet serb, qe nuk i lene shqiptaret te kthehen ne shtepite e veta dhe i perzene tjeret ditadites nga shtepite e tyre, ndersa pjesa tjeter e Mitrovices e rezervuar per shqiptare e pakica tjera minoritare, te mbesin te qete ne pjesen veriore raca kriminale serbe. Ata e ata, ata e ata, mos mbetshin pa i gjete ndonje hata, qe padrejtesisht popullit shqiptar ne qafe i kane ra!                                                                                                                                                    I denoft Zoti, populli, gjaku i deshmoreve, gjaku i femijeve, gjaku i te gjitha moshave dhe sakrifica e ketij populli, te gjithe tradhtaret dhe keqbersit e ketij vendi dhe ketij kombi dhe te gjithe ata qe me lajka, skena e prpaskena po i bijne thike pas shpine popullit shqiptar!
Lexuesi im i dashur, eshte e mundeshme te na denoi Zoti si popull, te na denoi gjaku i derdhur i deshmoreve, gjaku i femijeve dhe gjaku i 15 mije viktimave shqiptare gjate luftes, qe eshte derdhe si lum per mbrojtjen e trojeve tona dhe arritjen e lirise nga pushtusit greko-sllav. Eshte e mundeshme te na denoi si popull Zoti dhe dhunimi, turtura e poshtrimi i 20 mij nenave e motrave shqiptare nga paramilitare, ushtare e police serb gjate luftes, derisa t`i tolerojme te na udheheqin dhe percaktojne fatin tone keqebersit, lakmitaret, zuzaret, te pandershmit, te padijshmit dhe tradhtaret. I juaj, mësuesi Isë

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje