Aty ku shkilet kushtetuta dhe ligjet e saje ne skene dele tirania

Politika e tiraneve mbeshtetet ne pushtetin absolut e jo ne pushtetin ligjor demokratik, te barabart per te gjithe.Tiranet vijne ne pushtet dhe e mbajne ate me force, duke i neperkambur deshirat dhe vullnetin e qytetareve te vete.Kjo kaste politike jane tiran per vendin, per popullin dhe per kombin e vete, ndersa ne anen tjeter jane mjerana, qyqana e te perulur ne raport me pushtuesit tane e ne raport me nderkombetaret, per interesat e veta personale e klanore, duke quar ujt ne mulli te tjereve dhe ne mullijte e vete te pangopur.
Kush prete te mira nga tiranet dhe politika e tyre, e prete te zezen e vete.Fatkeqesisht po presin ne radhe disa sahanlepires intelektual, gjysem intelektual, fetar e gjysem fetar, te mira nga politika e tiraneve tane politik, qe po shkelin me te dyja kembet mbi ligjet dhe mbi kushtetuten tone kombetare e shtetnore.
Lexuesi im i dashur, nuk eshte prit asnje e mire ne historine tone, nga politikanet tiran qe kane qene dhe jane ne balle te politikes sone kombetare e shtetnore. I juaj, mesuesi Ise

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje